Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Jak we fluxbox ustawić wyświetlanie tego samego na dwóch ekranach jednocześnie?  (Przeczytany 110 razy)

Offline ciubaka

• Sr. Member
Wczoraj przysiadłem do tego w MX18, ale się nie przegryzłem. Używam laptopa w stacji dokującej i chcę korzystać domyślnie z zewnętrznego monitora. Potrafię to zrobić w mate, xfce i lxde, ale fluxbox "na szybko" mnie pokonał. Z góry dziękuję za pomoc.

Offline pavbaranov

• Hero Member
Odp: Jak we fluxbox ustawić wyświetlanie tego samego na dwóch ekranach jednocześnie?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2020, 02:52:26 pm »
Bladego pojęcia nie mam, czy to dobry trop, ale może się przyda: https://wiki.archlinux.org/index.php/Multihead

Offline Fibogacci

• Full Member
Odp: Jak we fluxbox ustawić wyświetlanie tego samego na dwóch ekranach jednocześnie?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2020, 08:15:47 pm »
Wczoraj przysiadłem do tego w MX18, ale się nie przegryzłem. Używam laptopa w stacji dokującej i chcę korzystać domyślnie z zewnętrznego monitora. Potrafię to zrobić w mate, xfce i lxde, ale fluxbox "na szybko" mnie pokonał. Z góry dziękuję za pomoc.

Ogólnie, Fluxboksa testowałem na wersji 19. Również od wersji 19 pojawiła się dla Xfce nowa karta w MX Ulepszenia - Ekran oraz ikona w pasku powiadomień MX Ulepszenia SysTray. Pozwala w narzędziu graficznym wprowadzać ustawienia dla xrandr (ale tylko w Xfce).

Natomiast możesz spróbować w Fluxbox dla 18 (jeśli jeszcze nie próbowałeś) uruchomić normalnie aplikację/narzędzie Ekran. To znaczy np. w terminalu wpisz xfce4-display-settings

Nie mam dwóch monitorów, więc nie wiem czy to zadziała. Czy w ogóle we Fluxbox będzie możliwość korzystania.

Jeśli nie to pewnie pozostaną Ci ustawienia xrandr w terminalu.