Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Potrzebuję pomocy przy instalacji Minta

Zaczęty przez Kriss882, Marzec 02, 2012, 10:31:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kriss882

Witam. Tak jak w temacie. Czytałem trochę rzeczy na ten temat ale bez niczyjej pomocy nie dam rady. Chcę zainstalować Linux Mint 12. Nie uzywałem nigdy linuxa. Chcę się przerzucić ze względu na wydajność. Licze na to że nie będzie mi zamulać tak jak na xp. Jeżeli jest ktoś obeznany w tych sprawach to bardzo prosze o konatkt nalejpiej na gg: 2238282.Pozdrawiam, Kriss.

pavroo

#1
Witaj.

Linux Mint 12 zbudowany jest na Ubuntu 11.10, więc zapoznaj się w pierwszej kolejności z poradnikiem instalacji Ubuntu :

http://linuxiarze.pl/ubuntu" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/ubuntu

oraz z podziałem dysku za pomocą GParted :

http://linuxiarze.pl/partycje" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/partycje

Pozdrawiam

pavroo
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

#2
Do Kris882: uważaj na Minta 12 LXDE, mnie się nie udało tego nawet uruchomić z płyty, jakiś błąd z grafiką, w poprzedniej wersji też coś szwankowało. Na początek proponuję Ci Lubuntu, ma świetny instalator a po instalacji na dysku będziesz jak w domu (czyli Windows 98/2000/XP). Jeżeli masz w miarę dobry sprzęt to Xubuntu też będzie ok, nie pogubisz się a całość ładniejsza i lepiej konfigurowalna. Wypróbuj kilka wersji Linuksa i wybierz najbardziej odpowiednią dla siebie, baw się w trybie live CD i nie śpiesz się z instalacją.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum