Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

| Wi-fi |

Zaczęty przez Bazyl, Luty 19, 2012, 02:47:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bazyl

Witam. Po instalacji archa i gnome-shell nie moge nigdzie znalezc opcji zeby polaczyc sie z siecia bezprzewodowa. Wie moze ktos jak to zrobic?? Prosze o pomoc.

pavroo

#1
Instrukcja uruchomienia Wi-fi jest na stronie wiki:

https://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners%27_Guide#Setup_wireless_in_the_live_environment_.28optional.29" class="bbcode_url">https://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners%27_Guide#Setup_wireless_in_the_live_environment_.28optional.29

Arch nie posiada wielu graficznych konfiguratorów tak jak w innych dystrybucjach. Przeznaczony jest dla średnio-zaawansowanych użytkówników Linuksa a konfiguracja wielu elementów systemu wymaga ręcznej edycji plików konfiguracyjnych. Proponuję abyś zapoznał się również z innymi opisami na Wiki Archa.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Bazyl

#2
Poradziem juz sobie z tym. potzrebne byly paczki networkmanager i network-manager-applet i koniecznie w rc.conf w sekcji deamons trzeba pierwsze ustawic dbus a pozniej netwokmanagerDAEMONS=(dbus syslog-ng network  netfs crond networkmanager alsa gdm)


Zobacz najnowsze wiadomości na forum