Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

kernel panic już przy próbie instalacji systemu

Zaczęty przez painlust, Październik 12, 2014, 12:32:25 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

painlust

Nie ma znaczenia czy chce zainstalować Ubuntu czy Minta to wywala mi kernel panic. Co z tym można zrobić?

pavroo

Obraz iso może być uszkodzony, może być źle nagrany na płytę/USB lub problem ze sterownikami.
Możesz uruchomić pobrany obraz w wirtualnej maszynie celem sprawdzenia?
Spróbuj również trochę starszą wersję Ubuntu, np. 12.04.
Napisz również więcej informacji o wersjach Ubuntu i Mint, które testowałeś oraz o sprzęcie, który posiadasz.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

painlust

Jeśli chodzi o Ubuntu to próbowałem podstawową wersję systemu w wersji 14.04.1 64bity. Jeśli chodzi o Minta to próbowałem wszystkie wersje 17-stki z tym, że 32bity bo takie płyty miałem już wypalone. Najlepsze jest to, że Mint w trybie live na tym sprzęcie się odpalał (nie instalowałem go) do czasu gdy wpadłem na genialny pomysł zmienić pastę termoprzewodzącą na procku oraz wyczyścić radiator. Po tym zabiegu podjąłem próbę zabawy z Ubuntu który mi nie odpalił. Wróciłem do Minta i ten już nie poszedł. Teraz jestem w robocie i nie mam dostępu do kompa więc nie powiem dokładnie jaką mam w nim płytę głowną. Na pewno z podstawką AM2+ z obsługą pamięci DDR2 do 1066Mhz. U mnie siedzi 3G (2x512M + 2G)/800Mhz. pamięci są widziane z poziomu biosu. Procek to Athlon 64 X2 4000+. Płyta ma zintegrowaną grafikę, ale ta rzuca artefaktami, więc zainstalowałem odzielną kartę graficzną. Może problem jest z chipsetem... więcej info mogę dopisac jutro jak wrócę z roboty.

painlust

Więc moja płyta główna to ASRock K10N78 a karta graficzna to MSI R5450. Rocesor jak wyżej. Teraz to chyba i tak nie ważne bo wyciągnąłem dwie kości po 512M zostawiając jedną kość 2G i problem ustąpił. Ciekawe czy przypadek czy jednak kości są felerne. Na tę chwilę sprawdzać tego nie będę. W takim razie dodatkowe pytanie: Jakie Ubuntu zainstalować w takim sprzęcie? Chodzi mi czy 32 czy 64 bity. Jeśli był by to Winda7 to przy 2G ramu zaleca się system 32, a jak bedzie z Ubuntu?

pavroo

Przy 2 GB RAM-u możesz śmiało zainstalować Lubuntu/Xubuntu 64 bit.
Czyste Ubuntu 64 bit u mnie ciągnie 700 MB RAM, więc sugerowałbym 32 bitowe.
Musisz przetestowac Live i sprawdzić jak się zachowuje.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

painlust

Dzięki za odpowiedź. próbowałem odpalać jedną wersję i drugą i co dziwne samo odpalenie wersji 64bit trwało krócej niż 32bit... może przypadek. Wcześniej pracowałem na innym kompie z Mintem 17 64 na Cynamonie oraz 32 na Mate, system 64 chodził mi spójniej. Bez problemu zainstalowałem Chroma ze strony Google. Wersja 32 bity wywalała mi cały czas jakiś błąd.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum