Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dziwny Debian

Zaczęty przez linux4ever, Maj 04, 2024, 01:13:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

linux4ever

Mam debiana na dysku ssd 500GB i po konfiguracji startuje bez problemu.

Zaś gdy instaluje go na moim 2tb dysku mimo tej samej konfiguracji nie chce startować i nie pokazuje nic nawet błędu gruba czy kernel panic.

Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje wersja debiana to 12.5 na amd64.

Czy ktoś ma jakieś pomysły ?

Ps: robiłem też na nim z systemu live gpartedem partycje boot na fat32 czy jakoś tak jak poleca instalator ale to spełzło na niczym.

I inne bootujace partycje.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

CDeB

UEFI czy Bios? Jeżeli masz UEFI to czy masz partycję EFI?
Cytat: linux4ever w Maj 04, 2024, 01:13:12 PMrobiłem też na nim z systemu live gpartedem partycje boot na fat32 czy jakoś tak
Partycja FAT32, z flagami boot, esp, zamontowana w /boot/esp ?

Jeżeli nie potrafisz, albo masz problemy ze zrobieniem takiej partycji, pozwól Debianowi aby zainstalował się automatycznie. Mam na myśli żebyś podczas instalacji wybrał na przykład automatyczną instalacje pełno dyskową. Po utworzeniu partycji przerywasz instalacje, uruchamiasz instalatora ponownie i instalujesz Debiana podłóg własnych upodobań, pozostawiając nie naruszoną partycję EFI.

W najgorszym wypadku ściągnij instalator Windowsa np z winiso.pl, zainstaluj go, po czym usuń instalując Debiana i pozostawiając nienaruszoną partycję EFI.

Oczywiście to tylko w przypadku gdy to problem z EFI a nie z czymś innym...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum