Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Video-downloader mi padł

Zaczęty przez NoRobot, Marzec 12, 2024, 10:43:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

NoRobot

Po ostatniej aktualizacji Video-downloader nie chce działać — mam coś takiego ModuleNotFoundError: No module named 'yt_dlp', chociaż 'yt_dlp'znajduje się w systemie. Próbowałem już chyba wszystkiego, żeby to naprawić i nic to nie dało. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Proszę o pomoc.

linux4ever

#1
Jaka wersja linuksa i video downloadera ?

No i yt-dlp możesz reinstalować przez pip a odinstalować tą wersję z apt:

Wpisz te komendy do instalacji:

sudo apt update
 
sudo apt install pipx

pipx install yt-dlp

pipx ensurepath

To zainstaluje yt-dlp i ustawi je jako domyślne.

Samo pip ensurepath ustawia domyślną wersję yt-dlp w systemie.


"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

NoRobot

Ad 1. sparkylinux-2024.02-x86_64-kde, video-downloader 0.12.10-2

linux4ever

Trzeba zaaktualizować system i przeinstalować ten pakiet bo wygląda na to że nie czyta konfiguracji.

sudo apt update,sudo apt purge video-downloader,sudo apt reinstall video-downloader, sudo reboot

Po tych krokach program powinien działać purge usuwa pliki konfiguracyjne zaś reinstall wiadomo.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

pavroo

Nastąpiły zmiany w youtube, ta obecna wersja video-downloader 0.12.10 pochodzi z zeszłego roku, kilka dni temu deweloper wydał 0.12.11, lecz jeszcze nie trafiła do repo debiana.
Podobny problem był z clipgrab i sparky-tube, te pakiety są już zaktualizowane.

edit:
hmm... 0.12.11 poprawia tylko tłumaczenia...
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

NoRobot

Cytat: linux4ever w Marzec 13, 2024, 02:18:35 PMTrzeba zaaktualizować system i przeinstalować ten pakiet bo wygląda na to że nie czyta konfiguracji.

sudo apt update,sudo apt purge video-downloader,sudo apt reinstall video-downloader, sudo reboot

Po tych krokach program powinien działać purge usuwa pliki konfiguracyjne zaś reinstall wiadomo.


Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale to wszystko już robiłem bez rezultatu.

NoRobot

Niestety nic mi to nie dało. Bardzo dziękuję za wsparcie.

Zainstalowałem sobie go przez snapd i działa! Tak jak w Ubuntu.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum