Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Cześć!

Zaczęty przez meg, Luty 17, 2024, 08:54:11 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

meg

Jestem świeżą użytkowniczką Zorina 17 (Ubutnu 22.04 LTS, Gnome 43.9) na starym kompie (płyta gł. Asus P5QL-E, Pentium Dual-Core E5200, 5 GB RAM, grafika Nvidia NV94). Działa dobrze :) Wcześniej na jeszcze starszym laptopie eMachines E510 (jednordzeniowy Celeron i 2 GB RAM) zainstalowałam Zorina 16 light i w sumie też działał, ale do przeglądania internetu trzeba było mieć cierpliwość. Wcześniejsze systemy to Windowsy: Vista, 7 i 11 - ten ostatni wciąż jest na drugim dysku, ale obawiam się, że po którejś aktualizacji może umrzeć na tym moim starociu ;) Próbuję dostosować Zorina do swoich potrzeb i zrozumieć terminal, na razie idzie mi średnio, ale nie zrażam się.
Zorin 17, Windows 11

r6

Cytat: meg w Luty 17, 2024, 08:54:11 PM5 GB RAM,

Witaj! Ale masz dużo RAM, ja mam tylko 4 GB. :)

sovtware

#2
cześć na starszym laptopie mogę polecić jeżeli mowa o Gnome to https://www.pardus.org.tr/en/

masz 4 możliwości ustawienia pulpitu tak samo jak w Zorin ale główny system Debian nie Ubuntu i nie ma pierdół zainstalowanych i jest szybszy
Pozdrawiam


meg

r6 - pamięć to przypadek, pierwotnie miałam jedną kość 2 GB, ale facet dodał mi swoje 3 1-gigowe, które nie są mu potrzebne. Jak na dzisiejsze standardy to skromnie, mnie wystarcza, bo nie gram.
sovtware - fajny ten turecki kociak :) Gnome podoba mi się dużo bardziej niż Xfce w Zorinie light.
Zorin 17, Windows 11

linux4ever

Cytat: meg w Luty 17, 2024, 08:54:11 PMJestem świeżą użytkowniczką Zorina 17 (Ubutnu 22.04 LTS, Gnome 43.9) na starym kompie (płyta gł. Asus P5QL-E, Pentium Dual-Core E5200, 5 GB RAM, grafika Nvidia NV94). Działa dobrze :) Wcześniej na jeszcze starszym laptopie eMachines E510 (jednordzeniowy Celeron i 2 GB RAM) zainstalowałam Zorina 16 light i w sumie też działał, ale do przeglądania internetu trzeba było mieć cierpliwość. Wcześniejsze systemy to Windowsy: Vista, 7 i 11 - ten ostatni wciąż jest na drugim dysku, ale obawiam się, że po którejś aktualizacji może umrzeć na tym moim starociu ;) Próbuję dostosować Zorina do swoich potrzeb i zrozumieć terminal, na razie idzie mi średnio, ale nie zrażam się.

Witaj na forum.

W gry możesz grać nawet z taką ilością ram przez wine lub różne emulatory.

Co do Zornina to znalazłem to:  https://github.com/mikeroyal/Zorin-OS-Guide

Powinno się przydać.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

meg

#5
linux4ever dzięki za link :) Emulator przydałby się do Photoshopa, ale na razie są problemy zarówno z Wine, jak i PlayOnLinux. Zainstalowałam za to menedżer rozszerzeń - bardzo przydatne narzędzie, o którym wcześniej nie miałam pojęcia - i w końcu, po 4 dniach walki, udało mi się umieścić zegar na pulpicie ;)
Zorin 17, Windows 11

Zobacz najnowsze wiadomości na forum