Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Redhat

Zaczęty przez optah, Luty 06, 2024, 06:50:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

optah

Witam.

W 1998 roku bawilem sie redhatem, czy teraz dalej tlucze sie w tej czarnej konsoli czy korzysta z gui ?

linux4ever

Cytat: optah w Luty 06, 2024, 06:50:19 PMWitam.

W 1998 roku bawilem sie redhatem, czy teraz dalej tlucze sie w tej czarnej konsoli czy korzysta z gui ?

GUI to nakładka na terminal UNIX i LINUX więc można powiedzieć że tak.

Zresztą teraz jest nowa dystrybucja oparta na redhat czyli Fedora był CentOS ale przestał istnieć poza Fedorą jest Rocky Linux.

Więc postestuj  Fedorę lub Rockyego i wybierz który bardziej ci przypadnie do gustu.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

Red Hat z tamtych lat ma w dzisiejszych czasach dwie postacie, obie mają świetne GUI. Te postacie to Red Hat Enterprise Linux (komercyjna główna opcja tworzona przez firmę Red Hat) i Fedora (dystrybucja społecznościowa sponsorowana przez Red Hat).

Fedora nie jest nowa. Kropki. CentOS przestał być klonem RHELa, ale istnieje jako swoista gałąź deweloperska dla RHELa - CentOS Stream.

To dział Debian.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum