Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Edycja logging out and turning off

Zaczęty przez mark23, Luty 06, 2024, 12:41:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mark23

Jak wyłączyć odliczanie przed wylogowaniem albo wyłączeniem systemu?



$ inxi -Fxz
System:
  Kernel: 6.1.0-17-amd64 arch: x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 12.2.0
    Desktop: KDE Plasma v: 5.27.5 Distro: MX-23.2_KDE_x64 Libretto January 21
    2024 base: Debian GNU/Linux 12 (bookworm)

linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

mark23

A mógłbyś podpowiedzieć co zmienić w GRUB?


Wydaje mi się, że te wszystkie opcje odnoszą się do uruchamiania systemu a nie zamykania.

linux4ever

#3
Jednak nie ma w grubie a jest tu:

https://www.pclinuxos.com/forum/index.php?topic=153588.0

Tyle że to nie do wylogowywania zatem to będzie dobre:

https://docs.kde.org/stable5/en/plasma-workspace/kcontrol/autostart/index.html

CytatAdd Login Script...

    This item opens a dialog that asks you for the location of the script you want to add. Scripts set to run on login will have a corresponding .desktop file created in your Autostart folder and will be run during Plasma startup.

Add Logout Script...

    This item opens a dialog that asks you for the location of the script you want to add. Scripts set on to be run on logout are copied or symlinked in the $HOME/.config/plasma-workspace/shutdown directory and will be automatically run during Plasma™ shutdown after the user has logged out.

Zatem zostają tylko skrypty poszukam jeszcze więcej informacji.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

mark23

Wszystko gra, zmieniłem timeout: 10 na zero i od razu zamyka system.
Dzięki bardzo :)

sovtware

#5
nigdy GRUB_TIMEOUT nie ustawia się na zero

to czas przy których GRUB się ładuje przed ładowaniem systemu a musi !
 
a to nie ma wpływu na zamykanie systemu w większości  środowisk graficznych po wciśnięciu wyłącz masz czas do automatycznego wyłączenia
i musisz samemu kliknąć aby to szybciej było to jest zabezpieczenie przed pomyłkowym wyłączeniem komputera a jak Tobie to przeszkadza do zmień środowisko na XFCE

mark23

Nie ustawiłem Grub_timeout na zero tylko timeout w ustawieniach Plasmy ;)
To co podał w pierwszym linku @linux4ever

sovtware

Cytat: mark23 w Luty 06, 2024, 04:10:15 PMNie ustawiłem Grub_timeout na zero tylko timeout w ustawieniach Plasmy ;)
To co podał w pierwszym linku @linux4ever

to przepraszam pewnie złe zrozumiałem miłego dnia pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum