Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zmiana proporcji wyświetlanego obrazu na monitorze panoramicznym

Zaczęty przez lukand, Styczeń 27, 2024, 10:17:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lukand

Chciałbyum zapytać o przyczynę dla której pomimo wyboru z listy dostępnych rozdzielczości opcji stosownych dla ekranu 4×3, nie pojawiają się po bokach czarne pasy, lecz obraz ulega deformacji poprzez spłasczenie w pionie

CDeB

To w jaki sposób jest skalowana rozdzielczość, zależy od środowiska graficznego. Z pewnością byłoby łatwiej gdybyś napisał z jakiego korzystasz.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

linux4ever

Cytat: lukand w Styczeń 27, 2024, 10:17:15 PMChciałbyum zapytać o przyczynę dla której pomimo wyboru z listy dostępnych rozdzielczości opcji stosownych dla ekranu 4×3, nie pojawiają się po bokach czarne pasy, lecz obraz ulega deformacji poprzez spłasczenie w pionie

Wpisz w terminalu sudo apt install neofetch i pokaż dane z terminala będzie tam pisało jakie masz gui i parametry komputera to z podstaw.

Będzie też tam info o karcie graficznej.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

mirekc

Cytat: lukand w Styczeń 27, 2024, 10:17:15 PMChciałbyum zapytać o przyczynę dla której pomimo wyboru z listy dostępnych rozdzielczości opcji stosownych dla ekranu 4×3, nie pojawiają się po bokach czarne pasy, lecz obraz ulega deformacji poprzez spłasczenie w pionie
Sprawdź w menu monitora, bo niektóre mają opcje zachowania proporcji lub rozciągnięcia na cały ekran.

lukand

Zainstalowałem Sparky Linuksa w wersji KDE Plasma. Czy dobrze zrozumiałem pojęcie środowiska graficznego?

linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

ciubaka

Użyj aplikacji Ekran. Tam sobie wszystko poustawiasz wedle woli swojej.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum