Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problem z rozdzielczością obrazu po uruchomieniu gry Frozen Bubble w LMDE

Zaczęty przez lukand, Styczeń 17, 2024, 09:45:05 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lukand

Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość uniknięcia zjawiska obniżenia rozdzielczości obrazu po wyłączeniu gry Frozen Buble, uruchomionej w trybie pełnoekranowym. Zamiast normalnego wyświetlania, następuje nieodwracalne zmniejszenie rozdzielczości, przez co elementy pulpitu i menu stają się powiększone z brakiem możliwości dostępu do całości okien. Podobne zjawisko zaobserwowałem też w systemie Zorin OS w wersji 16. W wersji 17 tej dystrybucji, problem ten już nie występuje.     

lukand

Podjąłem próbę pójścia tą drogą, lecz pojawiły się komplikacje. Nie wiem jak poradzić sobie z ustawienie środowiska.

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lukand

Nie wiem, czy prawidłowo rozumiem to pojęcie. Plansza rzeczonej gry wyświetlana jest w prawidłowych proporcjach przy domyślnych ustawieniach jakie pojawiają się przy pierwszym uruchomieniu (male okienko). Przetestowałem to w różnych dystrybucjach, np. Linux Mint, Ubuntu, Opensuse i zawsze tryb pełnoekranowy gry był z obrazem zdeformowanym. Jedyną znaną mi jak dotąd dystrybucją, która prawidłowo wyświetla planszę tej gry, bez względu na to czy monitor jest panoramiczny czy 4×3, to PCLinuxOS. 

Zobacz najnowsze wiadomości na forum