Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux z nowoczesnym wyglądem...

Zaczęty przez rass, Styczeń 17, 2024, 09:32:56 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

rass

Potrzebuję dobrego Linuksa z nowoczesnym wyglądem. Coś jak Deepin czy Zorin, ale akurat nie te distra. Widziałem PopOS ale nie mam wyrobionej opinii czy to dobre distro. Preferuję więc coś jak Gnome lub Plazmę. Przerobiony gnome w pop jest ładny i wydajny, okej. Ale  nie mam zdania.

linux4ever

Neptune os KDE,Siduction KDE,Manjaro,Open Suse KDE,Debian 12 Gnome,EndeavourOS KDE Gnome.

Wybierz któryś z tych.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

Ubuntu/Debian/openSUSE/Fedora ze środowiskiem GNOME albo KDE Plasma.
myk byle jak jako tako

sovtware


rass

A czy gnome można upodobnić coś jak Zorin, Deepin, Pop? Lubię jasne themes. Najbardziej obcykaną mam Fedorę. Tylko szukałem na gnome look org jasnego themes, coś jak Windows (za przeproszeniem) i nie ma. Wszystko czarne.

PomPom

Nie wiem jak z motywami, bo wolę domyślne, ale jak chodzi o inne cechy Zorina i PopOS, to da się wtyczkami, bo oba te systemy są na GNOME.
myk byle jak jako tako

rass

#6
Cutefishos wygląda super na zrzutach. Czy to jest wspierane? I polskie?

A Gentoo? Da się upodobnić do Chrome? Bo Fedorę do cutefish tak. Można podobno całe środowisko.

PomPom

Gentoo sobie odpuść. To system typu samoróbka, więc dużo ogarniasz ręcznie, zaczynając od instalacji. Do tego dochodzi kompilacja. Ogólnie zanim będziesz miał sprawny system gotowy do pracy, minie kilka godzin i to jak już wiesz co robić.

Ja Cutefish nie zalecam - mały i mało aktywny projekt z nikłą społecznością.
myk byle jak jako tako

sovtware

#8
Cytat: rass w Styczeń 18, 2024, 09:13:43 PMCutefishos wygląda super na zrzutach. Czy to jest wspierane? I polskie?

w jeżyku polskim jak i wspierane jest jaką ma społeczność to nie wiem ale system rozwijany jest od lat jak chcesz mogę zrobić filmik na YouTube jak live wygląda co ma i jak to mniej więcej działa :) ?

pamiętaj bez względu na społeczność niestety społeczność Linuxa nie jest z byt pomocna jak i miła dla nowych zależy gdzie się trawi i jacy są ludzie Tobie system ma się podobać i dla Ciebie on ma być bez względu na to czy na nim pracują tysiące osób czy kilkanaście :)

rass

A zapytam się jeszcze o Ubuntu. Jest najpopularniejszy Linux. Ale ma złą prasę. I nie wiem co myśleć. Fajne środowisko do pracy na Ubuntu by się znalazło.

sovtware

#10
Cytat: rass w Styczeń 19, 2024, 05:29:04 PMA zapytam się jeszcze o Ubuntu. Jest najpopularniejszy Linux. Ale ma złą prasę. I nie wiem co myśleć. Fajne środowisko do pracy na Ubuntu by się znalazło.

niby dobre środowisko dla początkujących sam się na nim uczyłem lecz to było lata temu i Ubuntu używało GNOME 2 dzisiaj Ubuntu bym nie instalował wolałbym czystego Debiana lub to co teraz używam Mauna z Cinamoon GNOME szczególnie w Ubuntu weźmie Ci trochę ram w porównaniu to Debiana z GNOME lecz mimo że to GNOME i tak ram będzie zjedzony musisz być przygotowany w zależności co robisz na maksymalnie 7 GB zajętych po dłuższym użytkowaniu Debian gwarantuje oryginalne GNOME bez wodotrysków i możesz mieć te same programy co na Ubuntu które jest zmodyfikowane a teraz Canonical nie cieszy się dobrą opinią przez to co robi i jakie ma plany z Microsoft i systemy które bazują na Ubuntu zmieniają bazę na Debiana lub na Arch to moje zdanie oczywiście i moja wiedza co się orientuję a z tym 7 gb u mnie w Cinamoon co jest nakładką GNOME to z telegramem tyle zajmuje jak i z Firefoxem i z 15 kartami otwartymi


PomPom

Cytat: rass w Styczeń 19, 2024, 05:29:04 PMA zapytam się jeszcze o Ubuntu. Jest najpopularniejszy Linux. Ale ma złą prasę. I nie wiem co myśleć. Fajne środowisko do pracy na Ubuntu by się znalazło.
Ubuntu ma złą prasę właśnie dlatego, że jest najpopularniejsze. Dodatkowo stoi za nim firma, co bardzo przeszkadza wielu. Każde potknięcie Ubuntu jest wyolbrzymiane, za to umniejsza się wadom "konkurencji". Jak ci się podoba Ubuntu, to spokojnie w to idź. Wyciągnij własne wnioski i własne negatywy z tego doświadczenia.

Bardzo odradzam pójście w dystrybucje z nikłymi społecznościami i niemal nieistniejącym zapleczem deweloperskim nie z powodu mojego uparcia i chamstwa, tylko z podejścia, że Linux powinien się ludziom podobać dłużej niż do pierwszego problemu. Ludzie robią błędy i się męczą. Jedna czy dwie osoby nie uciągnął czegoś, na co masz liczyć codziennie. Trafisz na problem, to znalezienie pomocy jest utrudnione.

Wejdziesz trochę bardziej w temat, to korzystając z własnej wiedzy poznasz interesujące mniejsze projekty, których nazw nie podam, żeby ci nie mieszać. Póki co wybierz sobie środowisko graficzne i jedną z głównych dystrybucji (Ubuntu, Debian, openSUSE, Fedora).
myk byle jak jako tako

MSki

Cytat: rass w Styczeń 17, 2024, 09:32:56 AMPotrzebuję dobrego Linuksa z nowoczesnym wyglądem. Coś jak Deepin czy Zorin, ale akurat nie te distra. Widziałem PopOS ale nie mam wyrobionej opinii czy to dobre distro. Preferuję więc coś jak Gnome lub Plazmę. Przerobiony gnome w pop jest ładny i wydajny, okej. Ale  nie mam zdania.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale z Twojego wpisu, otwierającego ten temat wynika, że potrzebujesz Linuksa z ładnym wygladem ..i ma być wydajny.
Każdy Linux może być ładny, a wystarczy dodać do niego pakiety theme ikon i stylów dla środowiska.

Jeśli zaś chodzi o wydajność, to ta jest (wg mnie) bardziej uzależniona od sprzętu, na którym instalowany będzie system, mniej zaś od wybranego systemu.
 
Bardziej od wydajnosci zwracał bym uwagę na stabilność systemu i tu w mojej ocenie, jako linuksowego nowicjusza, polecić mogę dwa dista - Linux Mint ze środowiskiem Xfce i Linux Mint Debian Edition.

microsofter

Cytat: PomPom w Styczeń 19, 2024, 06:48:30 PMDodatkowo stoi za nim firma, co bardzo przeszkadza wielu.

Poważnie? Dlaczego to może komuś przeszkadzać? chyba tylko antyglobalistom. Moim zdaniem to lepiej. Firmy mają działy QA, które wyłapują większość bugów. Generalnie soft pochodzący z firm powinien być wyższej jakości. Społeczność czy nezależni autorzy, też potrafią tworzyć dobry soft, jednak ryzyko napotkania na niewykryty bug jest w takim wypadku większe. Sam zastanawiam się nad przejściem na jakieś otwarte distro, lecz hamują mnie obawy o niedoróbki, bo kiedyś już przejechałem się na opensourcowym oprogramowaniu. Sporo mnie to kosztowało. Ludzie są gotowi płacić krocie, kiedy coś pochodzi z renomowanej firmy. Uważam za dodatkowy atut, jeśli za dystrybucją stoi znana i szanowana marka, jak np. IBM, HPE czy iXsystems.

Cytat: sovtware w Styczeń 19, 2024, 06:10:01 PMi tak ram będzie zjedzony musisz być przygotowany w zależności co robisz na maksymalnie 7 GB zajętych po dłuższym użytkowaniu

Nie do wiary. Linux nigdy nie spopularyzuje się, jeśli będzie tak marnował zasoby.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

PomPom

Co bardziej radykalni nie cierpią, jak ktoś na oprogramowaniu zarabia. Trafiłem na takich i wystarczy powiedzieć, że ludzie pracujący przy czymkolwiek ich bardzo kochają inaczej.

7GB zużycia RAMu to chyba jak ma go dużo, ew. skoro wspomniał, że po dłuższym czasie, to coś mu cieknie, może sam Cinnamon. Debian i Arch z GNOMEm u mnie trzymają się granicy 4/5GB z 8 dostępnych.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum