Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja Live Mauna Linux

Zaczęty przez sovtware, Styczeń 06, 2024, 07:17:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware


podoba mi sie w instalacji Mauna to że podczas instalacji pobiera jak i instaluje najnowsze aktualizacje tylko cza ta opcje zaznaczyć dziekuje pozdro

u mnie bląd instalacji boot nie wiem dlaczego instalator go nie wykrył błąd został już zgłoszony przez telegram program dzieki któremu mam kontakt z nimi itp: :)

a boot naprawilem dzieki programu - Boot-Repair

w razie problemów z obrazem dajemy na pauze i ustawiamy na full hd


linux4ever

A ma narzędzia discover i flatpak ?
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

Ta dystrybucja ma z dwóch użytkowników... Skąd ją wziąłeś?
myk byle jak jako tako

sovtware

Cytat: linux4ever w Styczeń 08, 2024, 06:26:08 AMA ma narzędzia discover i flatpak ?

Tak ma jak i ma flatpak mozlowość do zainstalowania




sovtware

Cytat: PomPom w Styczeń 08, 2024, 07:50:39 AMTa dystrybucja ma z dwóch użytkowników... Skąd ją wziąłeś?

rzuciła mi się w oko kilka dni temu gdy pawroo dodał ją jako nową dysbrytucję

ale jest to Amarok Linux Os pod inną nazwą

microsofter

Cytat: PomPom w Styczeń 08, 2024, 07:50:39 AMTa dystrybucja ma z dwóch użytkowników...
Faktycznie forum jeszcze puste, a na liście twórców, sam autor. Sovtware, szacun za niepłynięcie z nurtem!
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

sovtware

#6
Cytat: microsofter w Styczeń 08, 2024, 10:47:32 PM
Cytat: PomPom w Styczeń 08, 2024, 07:50:39 AMTa dystrybucja ma z dwóch użytkowników...
Faktycznie forum jeszcze puste, a na liście twórców, sam autor. Sovtware, szacun za niepłynięcie z nurtem!

Każdy system kiedyś zaczynał forum może i puste zgadzam się na Facebooku ponad 300 osób ich obserwuje itp: forum prowadzone jak widzę jest na telegramie który u Nas jest mało znany i użytkowany wszystkie błędy nowości itp: są dam pisane Mauna chodzi dobrze i jak dla mnie to dobrze wykonany Debian a zapewniam że lepszy od Minta nie ma tych błędów co omawiałem kiedyś :) pracuje na nim mam pulpit Cynnamon dużego wyboru nie miałem Cinnamon , Lxqt lub Mate więc wybrałem Cinnamon może na nim zostanę zobaczymy szkoda żę Xfce nie ma teraz czekam na jakaś duzą aktualizacje lub ich kilka i zobaczymy jak będzie pierwsza aktualizacja 700 mb to po instalacji lub w trakcie instalacji to jest ten sam system co Amarok Linux Os tylko pod nową nazwą zastanawiam się tylko dlaczego wcześniej mi w oko nie wpadła pewnie miała jakiś powód ;) oczywiście jak z nimi piszę to przez tłumacz google ... zazwyczaj są to języki Portugalski lub Hiszpański są mile zaskoczeni że ktoś z Europy ( Polska ) się zainteresował Mauna pozdrawiam

PomPom

Jakie ma zalety względem Debiana? Poza edycją ZABIJ 24 dostępną jako pierwsza w pobieraniu.
myk byle jak jako tako

sovtware

Z względem Debiana nic nie napiszę ponieważ Debian Xfce to naprawdę doskonała Dystrybucja trochę chęci i dla początkujących się nadaje jak znalazł 😊 zapewniam że Mauna jest lepiej zrobiona niż sam Linux Mint przynajmniej nie jest zablokowany lub zepsuty apt gdy usuwamy programy sudo apt autoremove nawet po skopiowaniu pliku konfiguracyjnego np: z Debiana apt conf czy jak to się nazywa dokładnie nie działa a prosząc o pomoc na hexchat u nich w pokoju opisują że Mint ma sporo błędów to prawda i że ma ładnie wyglądać a nie koniecznie działać więc zostawia śmieci czego nikt z Nas tego nie opisuje oprócz mnie tylko sobie bardzo chwali My może będziemy umieć sobie poradzić i odinstalować sobie zależności itp: np: ręcznie lecz nowy użytkownik któremu się spodoba Mint nie ma o tym zielonego pojęcia co i jak i czy to jest jak ma być itp: Mauna w porównaniu do Linux Mint jest Bardzo dobrze zrobiona nie jest to Europejska dystrybucja zgadzam się lecz nie ma się czego bać moim zdaniem po tygodniu używania warto dać szansę Mauna dawniej Amarok Linux Os ponieważ naprawdę daje sobie że wszystkim radę na telegramie który jest w systemie zainstalowany można się komunikować nie tylko z użytkownikami ale również i z Twórcą a na telegramie jest 80 osób i myślę że będzie to rosło zawsze ktoś odpowie pomoże 🫶😊 a to są duże plusy dziękuję

linux4ever

Jako "debianowiec" odpowiem że każdy system ma wady i nie trzeba patrzeć przez różowe okulary.

Debian też ma bugi które trzeba naprawiać no jest fajny lecz nie taki dla początkujących.

Ja jak kiedyś polecałem debiana spotkałem się z opinią iż gadam bzdury bo:

Bez dobrej znajomości partycjonowania możesz pożegnać się ze swoimi danymi na zawsze.

Gnome jest spoko ale przymula więc potrzeba lepszego kompa.

W przypadku xfce jest odwrotnie ale też nie wszystko działa ja miałem problem z pulseaudio na nim gdyż nie mogłem ustawić a2dp w słuchawkach więc musiałem przeinstalować pulseaudio.

Pakiety są w miarę świeże ale niekiedy wymagają dodatkowych w sumie niepotrzebnych zabierających miejsca.

Mi sudo autoremove rozwala wszystko odinstalowując o zgrozo całe xfce.


I inne takie w sumie jest raczej dla średnio-zaawansowanych dla początkujących raczej sparky choć może są lepsze.

Minta nie rozważam bo na ventoy instalując minta nie mogło mi stworzyć konta root a bez tego jest bezużyteczny i tam parę rzeczy mi nie działało.

Devuan nie ma trim bo brak systemd który miałby nim zarządzać a cron nie znam.

Sparky tylko xfce mimo wszystko bo z mate ma nieznośny bug nie da się ustawić ciemnego stylu bo źle miesza kolory i psuje wygląd czcionek ten bug to w wersji 8 rolling.

I tam inne dystrybucje z błędami i problemami.

Oby mauna nie poszedł w te ślady.


"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

Odpaliłem w wirtualce w Boxes. Działa najgorzej ze wszystkiego, co tam odpaliłem. W pewnym momencie po prostu czarny ekran i tyle, więc dalej nie potestowałem. Z tego, co widzę po live i po githubie, to Mauna ma niektóre narzędzia z Minta, tylko po rebrandingu (bo na normalne forki to za mało). Motyw też wygląda na ten z Minta z inną nazwą.

@linux4ever
CytatBez dobrej znajomości partycjonowania możesz pożegnać się ze swoimi danymi na zawsze.
To cecha niemal każdego systemu operacyjnego. Debian ma tak samo sprawne zajęcie się wolnym miejscem, jak inne dystrybucje z instalatorem graficznym.

CytatMinta nie rozważam bo na ventoy instalując minta nie mogło mi stworzyć konta root a bez tego jest bezużyteczny i tam parę rzeczy mi nie działało.
Wystarczy znaleźć jak dodać konto root na Ubuntu.

CytatDevuan nie ma trim bo brak systemd który miałby nim zarządzać a cron nie znam.
Ma trim. Nie umiesz go ogarnąć poza systemd, ale nadal ten trim jest. Nawet można zlać ustawianie okresowych trimów i przeprowadzić go poleceniem.

CytatOby mauna nie poszedł w te ślady.
Pójdzie śladami Debiana i Minta (bo jego narzędzia bierze). Własnych śladów nie zrobi, najwyżej te złe.

myk byle jak jako tako

sovtware

CytatOby mauna nie poszedł w te ślady.
Pójdzie śladami Debiana i Minta (bo jego narzędzia bierze). Własnych śladów nie zrobi, najwyżej te złe.
[/quote]

powinieneś wiedzieć mint update a mauna update mają różnice

jak i mieć narzędzia od innego systemu a mieć podobne





pakiety resztkowe lub do usunięcia aktualizacje bardzo dobrze opisane pokazałbym lecz ich nie mam co do aktualizacji co do usunięcia i co do zainstalowania







jest różnica i to spora do narzędzia z Minta jeszcze rozwój











są podobne do siebie lecz inne

Pix , xreader , xviewer to są programy z Mint to akurat prawda

sovtware

Mint:

























nie patrzy się na https://distrowatch.com/?language=PL

tylko na to by nowy użytkownik miał łatwe narzędzia do konfiguracji a update tutaj jest bardzo dobry

i przypominam o wsparciu i kontaktach czego nigdzie nie ma a założyciel słucha użytkowników

i zwróć uwagę że na virtualce nie każda dystrybucja odpala i działa tak jak powinna nie wiem co i jak testowałeś lecz moim zdaniem od tego jest live co możesz przetestować system Mauna ma wiele swoich aplikacji które możesz zainstalować z repozytoriów nie które pakiety takie jak Gimp , firmware , Mesa , Intel są w nowszych pakietach niż te co w Debianie

PomPom

Dobra. Nie noszę już negatywności (tutaj). Postaranie włożyłeś w zebranie tego.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum