Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zdeformowany obraz gry Frozen-Bubble na pełnym ekranie monitora 16:9

Zaczęty przez lukand, Styczeń 06, 2024, 01:38:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lukand

Czy istnieje możliwość sprawienia, żeby obraz na planszy gry wspomnianej w tytule, po przełączeniu na tryb pełnoekranowy (Ctrl-F), nie był zmiażdżaony w pionie (elipsa zamiast koła)? W przypadku monitora 4:3 ten problem w tej grze nie występuje. Natomiast w grze Rocks'n'Diamonds plansza pełnokranowa jest poprwana (nie jest zdeformowana) zarówno na monitorach 4:3 jak i 16:9.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, lecz problem zaobserwowałem w systemie w wersji KDE

 

linux4ever

Jaki masz sterownik ekranu jaką wersję rock n diamonds czy aktualizowałeś sterowniki ?

Na razie tyle pytań.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

lukand

Gra Rocks'n'Diamonds nosi numer 4.3.5.1, lecz w niej problem nie występuje. Nantomiast wersja Frozen-Bubble oznaczona jest jako 2.2.1 i to w tej grze występują opisane anomalie,

Co zaś do sterowników, to nie wiem jak odpowiedzieć. Po prostu zainstlowałem system i po monicie zaktualizowałem go. 

linux4ever

Zainstaluj neofetch to pokaże podstawowe informacje o systemie.

Po prostu sudo apt install neofetch.

I w zakładce o systemie w KDE będą inne informacje.

Zaktualizuj mesę i powinno pomóc bo możliwe że to błąd sterownika.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

lukand

Zaintalowałem i pojawiło się okno z różnymi zakładkami. Nie wiem co dalej. W zakładce 'PCI' podane jest: 'VGA compatible controller'. A co to jest 'mesa'?

linux4ever

Cytat: lukand w Styczeń 06, 2024, 04:35:18 PMZaintalowałem i pojawiło się okno z różnymi zakładkami. Nie wiem co dalej. W zakładce 'PCI' podane jest: 'VGA compatible controller'. A co to jest 'mesa'?

Mesa to darmowy sterownik ekranu do różnych kart graficznych.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

lukand

Podjąłem próbę pójścia tą drogą, lecz pojawiły się komplikacje. Nie wiem jak poradzić sobie z ustawienie środowiska.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum