Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zagubiony Pulpit :-(

Zaczęty przez ciubaka, Grudzień 29, 2023, 09:45:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Dobry wieczór.
System to Orion Belt, Sparky 7 Semirolling.
Młody Człowiek (prywatnie syn) tak intensywnie działał na mym leciwym Dellu Latitude, programując jakąś gierkę w Scratch-u, zalogowany na platformie poprzez przeglądarkę Firefox - że coś mu się totalnie zawiesiło.
Nie wiedział co zrobić, to wciskał co popadło, przyznaje się na przykład do Alt F4, i lewego Alt, i prawego też.
Potem mu wszystko podobno zgasło, zrobił restart - i kaplica.
Jest czarne tło na monitorze, ani ikon, ani zdjęcia mego Spitfire.
Conky jest, pasek jest, dostęp do wszelkich aplikacji spod paska też, czyli jest też dostęp do Thunar i do skrótu na Pulpit. Zatem do jego zawartości też jest dzięki temu.
Ale jest to mocno upierdliwe i nieładne, chciałbym powrócić do właściwej wersji.
To zjawisko występuje tylko na koncie Usera, po przełączeniu na Root wszystko jest poprawne.
Wiem że MC (prywatnie syn) czasami dziubał coś w aplikacji Ekrany. Ale twierdzi, że tym razem nic tam nie motał. Ja nic nie jestem w żadnych ustawieniach żadnych aplikacji nic przywrócić. Timeshift okazało się że na tym systemie nie mam. Tryb Recovery z wcześniejszej wersji systemu też nie ma Pulpitu. A konto Root ma, wiec musi się coś dać przeustawić, żeby było jak kiedyś.
Czy ktoś mógłby nam jakoś pomóc, i mi i Młodemu Człowiekowi?
Bo to syn przecież prywatny...

pavroo

Witaj,
W zależności od tego jaki to był pulpit, można spróbować naprawić (czytaj: przywrócić ustawienia fabryczne) pulpitu za pomocą APTus.
W pierwszej kolejności zaktualizuj pakiety, następnie otwórz APTus-> Pulpity-> i kliknij w swój desktop.
Jeśli wszystkie pakiety są zainstalowane, to skrypt przywróci domyślne ustawinia pulpitu.
Restart lub przelogowanie udzieli odpowiedzi czy to pomogło.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ciubaka

Dziękuję za wsparcie Pawle, ale reinstalacja mego pulpitu Xfce nic niestety nie wniosła. Jak był czarny z Conky i Panelem na koncie User, tak pozostał. A na koncie Root jak działał w pełni - z tłem i ikonami oraz Conky i Panelem - tak nadal działa. Natomiast przy próbie aktualizacji systemu wyrzuca kod błędu 127 i kończy proces . Coś Młody Człowiek (prywatnie syn) mocno namotał niestety. Myślisz że możesz mi jakoś pomóc, i memu MC tudzież? Generalnie bez Pulpitu można działać, tylko po co sobie życie utrudniać ... Wszystkie działania Prywatnego Syna odbywały się na podpiętym, ale wyłączonym telewizorze w funkcji Monitor, poprzez VGA i stację dokującą. Tak że wspominam o tym, ale wpływu nie widzę :-(

robson75

A próbowałeś zresetować całe xfce4, najprościej, weź usuń katalog .config/xfce4, i restart systemu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

ciubaka

Kurcze, Robert, kurcze, Paweł, te resety - może i pomogą, może i nie... Tak na logikę - skoro konto Root ma właściwe parametry desktop, to dlaczego konto usera Ciubaka ma inne ? I co pomóc może reset, skoro Root działa, a User nie ? Tak na logikę - nie ma tu logiki :-(   Bóg jeden wie co tu Młody Człowiek (prywatnie syn) poprzestawiał i jak przywrócić widok Pulpitu z Ikonami i Tapetą ... Metodę Pawła resetu Pulpitu przez AppTus wykonałem - nic. Metody Roberta to się wręcz boję :-( Ale i tak dziękuje za wsparcie, za rękawicy podjęcie, to naprawdę cenne jest takie coś dla takiego frajera jak ja. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU WSZYSTKIM ŻYCZĘ, I  LINUXIARZOM, I POZOSTAŁYM :-)

robson75

Nic się nie bój, wykonanie resetu usuwając /home/.config/xfce4 nie rozwali Ci systemu, a jedynie przywróci xfce4 do ustawień domyślnych.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

ciubaka

Nie pomogło. A nawet się pogorszyło. Ikon i tapety nie ma. Za to panel poszedł na górę z dołu i na docku (który był przedtem tylko dla konta Root, a teraz pojawił się i dla User) wyzerowało ikony do wyglądu kółka zebatego, czyli jakby Ustawienia. Na okładkę system odmawia aktualizacji, sypiąc błędami. Ale o tym w innym wątku za chwilę ...

robson75

Cytat: ciubaka w Styczeń 01, 2024, 07:36:41 PMNie pomogło. A nawet się pogorszyło. Ikon i tapety nie ma. Za to panel poszedł na górę z dołu i na docku (który był przedtem tylko dla konta Root, a teraz pojawił się i dla User) wyzerowało ikony do wyglądu kółka zebatego, czyli jakby Ustawienia. Na okładkę system odmawia aktualizacji, sypiąc błędami. Ale o tym w innym wątku za chwilę ...
A co Ty chciałeś, żeby system po resecie ustawień xfce4 był taki sam. Teraz musisz go dostosować pod siebie, np. panel jeżeli chcesz aby był na dole, to musisz wejść w ustawienia panelu i go dostosować.
Natomiast jeżeli chodzi o tapetę na pulpicie, to musisz uruchomić pulpit i sobie poustawiać.

Muszę dodać że przywrócenie xfce4 do ustawień domyślnych, nie miało żadnego wpływu na to że masz problemy z aktualizacją systemu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

ciubaka

Oj Robert Robert ...
Durny to ja jestem, ale nie aż tak, żebym nie umiał ustawić tapety w aplikacji Pulpit.
To się po prostu nie daje zrobić :-(
Walę tapetę i lokalizację paska, ja potrzebuję mieć ikony, bez tego obsługa komputera jest dla mnie mordęgą.
Dlatego właśnie wybrałem Xfce, i Mate czasem używałem , i Lxde też , a nigdy Gnome i JWM ...
Przecież na koncie  Root to wszystko działa, a na User - nie :-(
O losie ...

ciubaka


linux4ever

Cytat: ciubaka w Styczeń 01, 2024, 09:45:06 PMA tak wygląda mój oszalały Pulpit :-(

https://imgur.com/G1888OV.png



Możesz to jeszcze naprawić skopiuj sobie ustawienia z live iso i podmień potem zrestartuj system.

Też jakiś czas temu miałem problemy ze sparkym i podobnymi ustawieniami tak właśnie rozwiązałem swój problem.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

Zobacz najnowsze wiadomości na forum