Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

pendrive z Windowsem

Zaczęty przez sovtware, Grudzień 27, 2023, 03:50:11 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

w jaki sposób zrobić pendrive z Windowsem jeżeli żaden program do robienia tego nawet te co wujek google mi znajduje nie pomagają

🙁

linux4ever

Cytat: sovtware w Grudzień 27, 2023, 03:50:11 PMw jaki sposób zrobić pendrive z Windowsem jeżeli żaden program do robienia tego nawet te co wujek google mi znajduje nie pomagają

🙁

Użyj ventoy gdy go zainstalujesz skopiuj iso na pendrive.


"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

sovtware

własnie go używałem format USB na fat 32 i kopiowałem ISO przy wyborze ISO z Windowsem nie ładuje się tylko errory :( jak potrzeba mogę zdjęcie zrobić ....

linux4ever

Cytat: sovtware w Grudzień 27, 2023, 06:10:09 PMwłasnie go używałem format USB na fat 32 i kopiowałem ISO przy wyborze ISO z Windowsem nie ładuje się tylko errory :( jak potrzeba mogę zdjęcie zrobić ....

Zatem zrób jak coś to pomogę. =)

A i jeszcze coś masz bios w kompie czy uefi ?
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

sovtware


linux4ever

Cytat: sovtware w Grudzień 27, 2023, 06:38:23 PM



Zatem masz UEFI zmień tablicę partycji na gpt i wrzuć iso lub ustaw UEFI w ventoy pobierz najnowszą jego wersję i wraz z opcją uefi wciśnij update.

Gpt jest wymagane do pendrive i dysków powyżej 1TB.

Pewnie wiesz.

Powodzenia.

Najnowsza wersja:https://sourceforge.net/projects/ventoy/files/v1.0.96/

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

sovtware


robson75

Jakiś tydzień temu wgrałem na pendraka z ventoy Win 11 obok kilku Linuxów, i mi się on normalnie bootuje, tyle tylko że muszę wybrać 2 pozycje, tzn. winboot.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

linux4ever

#8
TPM jest bodajże potrzebne do weryfikacji systemu czy jest oryginalny.

Czy możesz przestawić na samo legacy dla bootloadera mbr lub uefi i zobaczyć czy działa ?

A i jeśli masz secure boot włącz go na pendrive albo wyłącz w uefi.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

linux4ever

Cytat: robson75 w Grudzień 27, 2023, 06:52:29 PMJakiś tydzień temu wgrałem na pendraka z ventoy Win 11 obok kilku Linuxów, i mi się on normalnie bootuje, tyle tylko że muszę wybrać 2 pozycje, tzn. winboot.

Mi działają natomiast normalnie linuksy z opcją bios bo windowsa nie używam.

Ale na małe pendriv'y z fat32 lub ntfs tryb bios legacy czy też bios jest wymagany.

O ile się nie mylę.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

sovtware



opcja winboot ok w porządku ale również wyskakują błędy


microsofter

Cytat: sovtware w Grudzień 27, 2023, 03:50:11 PMw jaki sposób zrobić pendrive z Windowsem jeżeli żaden program do robienia tego nawet te co wujek google mi znajduje nie pomagają

🙁
Program Rufus. Jaka jest pojemność dysku, na którym będziesz instalował system?

Forum unixowe, dział multimedia. Nie ma to, jak trafny wybór miejsca do pytań o instalację Windows.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

robson75

A skąd pobierałeś ISO Win? Najlepiej pobierać z oficjalnej strony Microsoftu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

sovtware



Zobacz najnowsze wiadomości na forum