Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

ATI Radeon HD 7550M Tearing

Zaczęty przez linux4ever, Grudzień 12, 2023, 06:51:25 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

linux4ever

Mam tz rwanie na swej karcie gdy przeglądam internet widzę poziomą linię czasem zamiast niej ukośną.

Gdy ustawiałem no tearing system nie chciał uruchomić trybu graficznego przez co nie chciał się załadować.

Wersja Sparky 8 Semi roling xfce amd64 załączam zrzut ekranu:



Nie występuje gdy otwieram video i gram w proste gry na open gl.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

pavbaranov

Ok, po pierwsze HD 7550M - wbrew numerkowi w nazwie, to Nothern Island, czyli architektura to TerraScale. AMDGPU nie jest właściwym dla niego sterownikiem. Nie wiem, czym się różnią (chyba niczym) sterowniki ati i radeon, ale oba winny obsługiwać to GPU. W pierwszej kolejności zatem dałbym prawidłowy (lub sprawdził, który się uruchamia; masz zainstalowane wszystkie 3, XOrg winien wybrać sobie właściwy, ale niekiedy ma z tym trudności, zatem warto mu pomóc).
Potem lekko polecam lekturę https://wiki.archlinux.org/title/ATI#Turn_vsync_off, w tym próbę wyłączenia VSync. Niekiedy pomaga. Także zmiana metody akceleracji itp. UWAGA: Może mieć problemy z powstaniem, ale nie jest to chyba dla Ciebie problem. Po prostu zapisuj zmienianą konfigurację, by szybko podmienić w konsoli.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum