Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Fedora 39 - łapie zawiechy i wyrzuca do ekranu logowania...

Zaczęty przez alieno, Listopad 26, 2023, 03:15:07 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

alieno

...i to po ponownym zainstalowaniu systemu. Nie wiem o co chodzi. Powróciłem do Wind i tu jest spoko.

alieno

#1
Problem rozwiązany. To "themes" z poniżej strony robił zamieszanie. Projekty są ładne, ale zalecam ostrożność. Pozdrawiam.

https://koji.fedoraproject.org/koji/packageinfo?packageID=28690

EDIT: Okazało się że jednak nierozwiązany... Bez zmian... :(

alieno

Chyba prawie na pewno to Libre Office z Flatpaka bruździ. A muszę instalować tę wersję, bo tylko ona ma główną ikonę. Pozostałe wersje mają tylko ikony bezpośrednio wiodące do Writera, Calc itp. Co zrobić?

robson75

Cytat: alieno w Grudzień 02, 2023, 11:00:06 PMChyba prawie na pewno to Libre Office z Flatpaka bruździ. A muszę instalować tę wersję, bo tylko ona ma główną ikonę. Pozostałe wersje mają tylko ikony bezpośrednio wiodące do Writera, Calc itp. Co zrobić?
Tyle razy powtarzałem że flatpaki to dziadostwo. Jeżeli jesteś pewien że to LO bruździ to weź go wywal, i zainstaluj abiword.                                                                       
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

sovtware


Tyle razy powtarzałem że flatpaki to dziadostwo.

Nie tylko Flatpaki również i snapy :)

PomPom

#5
Po czym poznałeś, że zawinił LibreOffice z Flatpaka? Ja w każdym razie tego problemu nie miałem, bo Flatpak jest super.

Alternatywnie spróbuj: https://pl.libreoffice.org/pobieranie/stabilna/

EDIT. Nie używam Fedory (chociaż zainstalowana jest, bardziej dla testu)
myk byle jak jako tako

alieno

No właśnie. To może by się przekonać na pewno co jest powodem. Co trzeba zrobić? Gdzie trzeba zajrzeć? Pokierujcie proszę.

microsofter

Jprd, im dłużej przeglądam to forum, tym bardziej cieszę się, że nie poszedłem w Linuxa ...

Cytat: alieno w Grudzień 02, 2023, 11:00:06 PMChyba prawie na pewno to Libre Office z Flatpaka bruździ. A muszę instalować tę wersję, bo tylko ona ma główną ikonę. Pozostałe wersje mają tylko ikony bezpośrednio wiodące do Writera, Calc itp. Co zrobić?

No i? w tym popularnym systemie - sponsorowanym przez Red Hata, czołowego dostawcę GNU/Linuxa - nie da się stworzyć własnej pozycji w menu?? W każdym z 4-rech środowisk, które używałem na Unixie, było to możliwe, przy czym w 3-ech łatwo i szybko (w CDE to jest skomplikowane zadanie). Wystarczy podpatrzeć, czym są pozostałe ikony.

Cytat: sovtware w Grudzień 03, 2023, 01:30:25 AMTyle razy powtarzałem że flatpaki to dziadostwo.

Nie tylko Flatpaki również i snapy :)

Najgorsze dziadostwo to soft w stage beta. Jak się wzięło etat beta testera w Red Hacie, nie ma co liczyć, że będzie lekko.

ps. Przejrzałem ostatnie posty i widzę, że przespaliście wielką nowość w Linuxie: Bcachefs. Na forach innych OS śmiech.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

alieno

Dzięki, pomogłeś mi wybrać system. Instaluję Wind11. Tylko dla Twojej informacji: Linux jest bezawaryjny w porównaniu do Wind.

microsofter

#9
Pewnie bym uwierzył, gdybym nie używał Wind na innych PC.

Naprawdę nie rozumiem, gdzie widzisz problem z własną ikoną w menu. Jeśli nie umiesz sam jej utworzyć, przecież możesz podebrać ikonę od tej skopanej wersji Office, odinstalować tą wersję, następnie zainstalować tą pożądaną, po czym przywrócić ikonę. To są podstawy. Może pora przestać bezsensownie skakać po kolejnych dystrybucjach, a wybrać jeden pewny, bezawaryjny system, po czym skupić się na ogarnięciu go we właściwym zakresie.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

sovtware

Cytat: microsofter w Grudzień 03, 2023, 03:18:35 PMPewnie bym uwierzył, gdybym nie używał Wind na innych PC.

Naprawdę nie rozumiem, gdzie widzisz problem z własną ikoną w menu. Jeśli nie umiesz sam jej utworzyć, przecież możesz podebrać ikonę od tej skopanej wersji Office, odinstalować tą wersję, następnie zainstalować tą pożądaną, po czym przywrócić ikonę. To są podstawy. Może pora przestać bezsensownie skakać po kolejnych dystrybucjach, a wybrać jeden pewny, bezawaryjny system, po czym skupić się na ogarnięciu go we właściwym zakresie.

Pojechałeś ostro :) ale w sumie szerze i masz rację jak ktoś nie umie minimum podstaw to niech łapie się na Ubuntu lub jego smaki by się wszystkiego nauczyć lub niech zostanie na Windows

pavbaranov

#11
Cytat: alieno w Grudzień 03, 2023, 09:47:56 AMNo właśnie. To może by się przekonać na pewno co jest powodem. Co trzeba zrobić? Gdzie trzeba zajrzeć? Pokierujcie proszę.
Po pierwsze zaglądnąć do logów. Coś winno być. Można też uruchomić linuksa w wersji "tekstowej", bądź zabić GDM (chyba tak się to u Ciebie nazywa), gdy do niego powróci, uruchomić drugą konsolę, tam spróbować wystartować Gnome (bo chyba z tym tę Fedorę masz) i zobaczyć co pokazuje.

PS: Każdy linuks (a w zasadzie poprawnie przygotowana paczka ikon) ma "ikonę" do wszystkich programów LO, w tym - jak rozumiem - także "ogólną" do całego pakietu. Nie wiem jak to poukładane w Fedorze, ale sprawdź sobie gdzie jest plik o nazwie soffice lub libreoffice (oba wywołują okno startowe tego pakietu, skąd masz wybór innych jego części) - winien być w /usr/bin/ i dodaj sobie to do menu (jeśli to Gnome, to pewnie jest jakieś rozszerzenie).
Poszczególne programy możesz uruchomić (a zatem i dopisać do menu) poprzez dopisanie do libreoffice następujących przełączników:
1. writer: --writer %U
2. baza danych: --base %U
3. arkusz: --calc %U
4. prezentacja: --impress %U
5. edytor formuł matematycznych: --math %U
6. program rysunkowy: --draw %U

Alternatywnie
1. lowriter %U
2. lobase %U
3. localc %U
4. loimpress %U
5. lomath %U
6. lodraw %U

Dodatkowo:
7. loweb uruchomi Ci writer w trybie do edycji stron web (mało to chyba sensowne)
8. lofromtemplate uruchomi okno z którego będzieszz mógł wybrać gotowy szablon, na podstawie którego chcesz coś tworzyć.
Przełącznik "%U" po prostu otwiera nowe, "czyste", okno danego programu.
Zresztą przeglądnij sobie jakie możliwości daje soffice/libreoffice (tj. przełączniki) - może Ci się coś przyda.

microsofter

Cytat: pavbaranov w Grudzień 03, 2023, 04:52:03 PMPoszczególne programy możesz uruchomić (a zatem i dopisać do menu) poprzez dopisanie do libreoffice następujących przełączników:
1. writer: --writer %U
2. baza danych: --base %U
3. arkusz: --calc %U
4. prezentacja: --impress %U
5. edytor formuł matematycznych: --math %U
6. program rysunkowy: --draw %U
Dokładnie tak to działa. Więc taka naj-najprostsza metoda na stworzenie głównej ikony Office, to wziąć skrót którego nieużywamy, np. Edytor formuł matematycznych, i usunąć z niego końcówkę --match.

CytatPrzełącznik "%U" po prostu otwiera nowe, "czyste", okno danego programu.
U mnie jest inaczej. Z automatu otwiera się pusty dokument, a jak dodasz %U to nie zadziała, bo szuka pliku /%U. Z tym, że ja nie mam OpenOffice, ale oryginalne StarOffice.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

pavbaranov

Cytat: microsofter w Grudzień 03, 2023, 05:18:18 PMWięc taka naj-najprostsza metoda na stworzenie głównej ikony Office, to wziąć skrót którego nieużywamy, np. Edytor formuł matematycznych, i usunąć z niego końcówkę --match.
Niekoniecznie. W stosowanej przez nas paczce ikon winna być również ikona "ogólna". Jeśli jej nie ma - poprosić twórcę tej paczki, by ją dodał (w stosowanym przeze mnie pliku ikon - taka jest). Można też po  prostu znaleźć gdzieś w necie paczkę z ikonami LO, które nam pasują i ją dodać do systemu.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum