Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Reklamy Youtube

Zaczęty przez sovtware, Listopad 11, 2023, 03:06:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

ma ktoś dobrą blokadę reklam na YouTube zaczynają mi wyskakiwać okienka z prośbą o wyłączenie reklam lub kupno premium aktualizowałem teraz filtry Adguard  moje rozszerzenia to :




PomPom

Okazyjnie siedzę na Firefoxie z ublockiem - jeszcze takiego okienka nie miałem. Najczęściej siedzę na Brave z ich wbudowanym blokerem - też takiego okienka jeszcze nie widziałem.
myk byle jak jako tako

robson75

U mnie na FF jest to samo, kazali wyłączyć uBlock, w przeciwnym razie zablokują odtwarzacz filmów YT. Miejmy nadzieje że ta oferta premium im nie wypali, i wycofają wyświetlanie reklam.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

jami

Od dłuższego czasu korzystam w firefoxie z rozszerzenia umatrix. Cena jaką płacę za względny spokój, to korzystając z youtuba,zaznaczanie "dozwól/zezwalaj" domeny google.video - reszta domyślnie blokowana mnie nie rozprasza.
Nie jestem może super zadowolony, ale gdy patrzę jak oglądają internet użytkownicy mniej korzystający z rozszerzeń, to mnie to zadawala.

MSki

Cytat: sovtware w Listopad 11, 2023, 03:06:31 PMna YouTube zaczynają mi wyskakiwać okienka z prośbą o wyłączenie reklam
Może jest ta prośba skierowana do zarejestrowanych użytkowników tego portalu ?
Ja czasami na YT wchodzę, zarejestrowany nie jestem, używając FF i AdGuard-a nie widzę ani reklam, ani monitów o wyłączenie czegokolwiek.

robson75

#5
Cytat: MSki w Listopad 12, 2023, 01:29:11 PMMoże jest ta prośba skierowana do zarejestrowanych użytkowników tego portalu ?
Tak, to właśnie jest, ja jestem zalogowany cały czas na YT. A to dlatego że dużo gram w gry, i jak oglądam jakiś gameplay 8 godzinny to nie muszę go oglądać od początku, tylko automatycznie jest uruchamiany od momentu na którym skończyłem oglądanie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

sovtware

Zainstalowałem sobie :



jak i moje podstawowe blokery




niby połowę dnia w sobotę i do teraz jeszcze nic mi nie wyskoczyło mam nadzieję że tak zostanie

szkoda że na Firefoxie to zaczęło się dziać ponieważ coś nie lubię przeglądarek na chrome ale nic działamy dalej

Ja spędzam na youtube każdą wolną chwilę na oglądaniu filmików

robson75

Nie wiem czy u nich coś się popsuło, ale na YT od dwóch dni mam włączonego uBlocka na FF, i nie wyskakuje nic żeby go wyłączyć.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

microsofter

Najskuteczniejszym sposobem na reklamy jest zripowanie filmu na dysk. Oglądasz bez reklam, stresu, lagów i w fullHD, co przeważnie nie jest możliwe na streamie. Trzeba chwilę poczekać, ale potem jak oglądasz film(ik), w tle ripuje się kolejny, więc następny masz już gotowy na dysku.

Osobiście oglądam materiały, które uważam za wartościowe, więc i tak cząsto archwizuję je sobie.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

robson75

Cytat: microsofter w Listopad 15, 2023, 01:15:00 PMNajskuteczniejszym sposobem na reklamy jest zripowanie filmu na dysk.
Nie wyobrażam sobie ściąganie na dysk gameplay-a 10 godzinnego, jego waga by wyniosła kilka GB. Jak pisałem wyżej YT chyba zrezygnowało z wciskania na siłę oferty premium.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

microsofter

Możesz ściągać w jakości SD, będziesz miał jakość jak przy streamowaniu. No ale fakt, przy 10 godzinnym materiale, trochę poczekasz.
A ty przypadkiem nie kasujesz cookies? Ta oferta premium chyba wyskakuje mi tylko po postawieniu nowego systemu. Kilka razie klikam Nie, dziękuję, i potem już nie wyskakuje. Pozostaje tylko problem samych reklam, który obchodzę ripowaniem.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

robson75

Cytat: microsofter w Listopad 15, 2023, 03:04:37 PMA ty przypadkiem nie kasujesz cookies?
Nie, nie kasuje, cały czas jestem zalogowany na YT.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Jednak okazało się że po włączeniu uBlocka nie ma już powiadomień o wyłączenie go, ale filmy nie są odtwarzane.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Na FF - reklamy mam, na Falkon - nie. Kiedyś była taka sztuczka, że po wpisaniu adresu filmu, potem spacji oraz kropki - reklamy się nie wyświetlały. Nie wiem, czy to jeszcze działa.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum