Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Co zamiast Fedory?

Zaczęty przez alieno, Listopad 08, 2023, 03:18:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

alieno

Mam dość Fedory. Wyczekiwana aktualizacja i co? Wylogowuje się podczas słuchania muzyki, a bywa że potrafi tak ni z gruchy ni z pietruchy zawiesić się. Mam dość. Wybrałbym Ubuntu LTS, ale nie wiem co sądzić o snapach. Wybrałbym Mint, ale też ma wrogów, tyle, że u mnie dobrze wygląda i brzmi, a na dźwięku też mi zależy. Uważam iż w Linux brakuje wyznaczonych standardów. Powiedzmy kilku. Nie kilkuset. Ubuntu jest dobrym standardem. Nie bardzo dobrym, ale dobrym.
EDIT Kto się liczy z nami użytkownikami? Nikt. Nie płacimy to nie mamy prawa narzekać.

ciubaka

No to bierz to co ci się podoba i na czym ci zależy. Może być i Mint, chociaż to "popsute" Ubuntu przecież. MXLinux coraz mocniejszym jest systemem, i prosty jak cepa konstrukcja.

sovtware

wejdź sobie tutaj https://distrowatch.com/?language=PL

powiadasz że Mint chodzi dobrze więc sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie :)

ja zawsze wracam na Debian 

Ubuntu odradzam ponieważ wymusza instalacje snap

PomPom

Ubuntu spróbuj, żeby się przekonać jakie masz zdanie o snapach. Jeżeli chcesz środowisko Cinnamon, to Mint jest akceptowalną opcją, bo to w końcu ich dzieło.

Jak myślisz, że chcesz spróbować jakiejś dystrybucji, to spróbuj, żeby wyrobić sobie zdanie.
myk byle jak jako tako

MSki

Cytat: alieno w Listopad 08, 2023, 03:18:09 PMWybrałbym Mint, ale też ma wrogów, tyle, że u mnie dobrze wygląda i brzmi, a na dźwięku też mi zależy.
Nie wiem jak jest z jakością dźwięku na Arch-u, bo nigdy nie doświadczyłem instalacji tego distra. Jeśli zaś chodzi o dystrybucje .deb i .rpm to jakość dźwięku jest lepsza na tych .rpm-owych, większa ilość detali i dźwięk nie jest taki przytłumiony, jakby zza koca.
Co do samego distra, to polecam Mint-a, ale z DE Xfce, gdyż to "wiodące" z Cinnamonem ma jednak ograniczenia z ustawieniem wyglądu pod siebie.
W Mint-cie oprócz programów/pakietów znajdujących się w Synaptic-u są również dodatkowe w "Menadżerze oprogramowania", czyli tzw systemowe i Flatchub.

alieno

A powiedzcie mi co byłoby lepsze? Zorin czy jakieś distro z Deepin? A jeśli ta druga opcja to jakie distro? Ja bym osobiście celował w UbuntuDDE lub FedoraDDE.

robson75

Chłopie, od kilku miesięcy zadajesz to samo pytanie, jakie distro, zainstaluj, zobacz i sam oceń.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

alieno

Fedora jest zepsuta, bo wyrzuca z systemu, a że nikt mi nie chce pomóc, to muszę znaleźć inną dystrybucję i środowisko.

linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

sovtware

#9

Bernard

Cytat: alieno w Listopad 23, 2023, 05:13:27 PMFedora jest zepsuta, bo wyrzuca z systemu, a że nikt mi nie chce pomóc, to muszę znaleźć inną dystrybucję i środowisko.
Spróbuj SuSE Thumbleweed. Też nie wiedziałem, próbowałem paru dystrybucji, a ta mi podeszła i zostaje. Bardzo stabilny system, łatwo się instaluje i wszystko działa jak należy. Nawet odpaliłem starą laserówkę kolorową, która zalegała w szafie parę lat. Myślałem, że będę odpalał naprzemiennie z Windowsem, ale okazało się, że wchodzić na Win zupełnie nie ma po co. SuSE jak dla mnie jest kompletnym systemem biurkowym.

sovtware

Każdy ma inne zdanie jak widać myślę że już nie ma sensu tu się rozpisywać :) pobaw się i sam zdecyduj jest sporo dystrybucji na Fedorze oraz Red Hat ja mimo że szukam czegoś innego zawsze po paru dniach max tygodniach wracam na Debiana a dlaczego nie wiem może to miłość :)

alieno

Wczoraj próbowałem zainstalować Debiana z obrazu live, ale tam jest instalator pod którym nie umiem partycjonować. Co do środowiska zdecydowałem się na KDE. A dystrybucję bym wybrał jakąś Debian/Ubuntu lub pochodne. Chodzi o wybór w oprogramowaniu. Sparkyego jakoś nie polubiłem. Kubuntu było okej. Ale do pracy bardziej Suseł, choć mniej oprogramowania. Nie wiem...

linux4ever

Cytat: alieno w Grudzień 02, 2023, 03:21:15 PMWczoraj próbowałem zainstalować Debiana z obrazu live, ale tam jest instalator pod którym nie umiem partycjonować. Co do środowiska zdecydowałem się na KDE. A dystrybucję bym wybrał jakąś Debian/Ubuntu lub pochodne. Chodzi o wybór w oprogramowaniu. Sparkyego jakoś nie polubiłem. Kubuntu było okej. Ale do pracy bardziej Suseł, choć mniej oprogramowania. Nie wiem...

Ja już instalowałem debiana kilka razy więc wiem co i jak przy partycjonowaniu manualnym czyli ręcznym.

Zobacz neptune os to na KDE bazuje na  debianie 12 bookworm i siduction KDE na debianie 13 trixie.

Pokażę co i jak z debianem jeśli kogoś interesuje.

Tyle.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

alieno

Przestaję eksperymentować i poszukiwać — wracam do Fedory Gnome, ale proszę w związku z tym o pomoc w tym wątku, bo F39 wyrzuca mnie i łapie zawiechy.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum