Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kodi 20.1 - brak wtyczki inputstream.adaptive

Zaczęty przez mirekc, Listopad 02, 2023, 08:40:32 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mirekc

Postawiłem sobie na komputerze MX Linux 23 z myślą o podłączeniu tej maszyny do telewizora jako swego rodzaju centrum multimedialnego. Z tego też względu zainteresowałem się Kodi – zainstalowałem z repozytorium wersję 20.1 (taka jest dostępna w tej wersji MX-a).

Nie ukrywam, że głównym powodem zainteresowania się Kodi są wtyczki do polskich serwisów streamingowych, żebym nie musiał korzystać z oryginalnych ,,porąbanych" (przeładowanych, niewygodnych itp. itd.) serwisów webowych.

Niestety już na samym początku natrafiłem na problem: zainstalowałem wtyczkę PlayerPlmb (do serwisu player.pl) i przy uruchomieniu wyświetla mi się komunikat ,,inputstream.adaptive is missing on your Kodi install".

Szukałem w Internecie i znalazłem, że tę ostatnią wtyczkę należy zainstalować z repozytorium Kodi Add-on -> VideoPlayer InputStream, jednakże w mojej instalacji sekcji ,,VideoPlayer InputStream" nie ma w ogóle.

Co mam z tym zrobić?

linux4ever

#1
Dodanie zalezności kodi powinno dać radę sudo apt install kodi*

Lub szukać wtyczek z repozytorium przez apt-cache search kodi i jak widzę teraz w moim Siduction ten plugin nazywa się kodi-inputstream-adaptive zainstaluj go a potem powinno dać radę dodać wszystko.

Powodzenia.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

Fibogacci

Jak pisał powyżej kolega linux4ever, spróbuj zainstalować kodi-inputstream-adaptive

A ponieważ używasz MX, korzystaj z dedykowanego narzędzia MX Instalator pakietów, od tego ono jest, jest praktyczne i wygodne i może być bardziej skutecznie wyszukiwać i instalować niż w terminalu z apt.


 

mirekc

Cytat: Fibogacci w Listopad 02, 2023, 09:23:09 AMJak pisał powyżej kolega linux4ever, spróbuj zainstalować kodi-inputstream-adaptive

A ponieważ używasz MX, korzystaj z dedykowanego narzędzia MX Instalator pakietów, od tego ono jest, jest praktyczne i wygodne i może być bardziej skutecznie wyszukiwać i instalować niż w terminalu z apt.

Jak to dobrze, że jest ktoś kto wie, bo w Internecie już spotykałem sugestie, że muszę sobie ściągnąć źródło i skompilować wtyczkę samemu. Oczywiście plugin działa. Dzięki.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum