Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

CachyOS - najszybszy linux

Zaczęty przez mr.aro, Październik 21, 2023, 05:45:54 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mr.aro

Polecam, kernel pod sprzęt - i poza nr jak w manjaro są hardenet,libre, i inne.
Nie wiem dlaczego DNSCrypt wycofali. Powłoka fish - beznadzieja ale łatwo zmienić. Fajne apki ventoy, cachybrowser,ungoogled chromium, brave-bin - załączam fotkę..(niemiecka solidność)

No i EOS - dobre repo, dobra doc. możliwość dodania w pliku aplikacji do instalcji podczas inst. systemu,
BTRF-snap w GRUB, inne loadery, co miesiąc akt. snapshot iso..

Ostatnio kombinuję zremasterować hybrydę najlepszych ArchBase, dodaję repo, apki, skrypty, najtrudniej zaadaptować mechanizmy z KodachiOS (ubuntu 6.2), może w tym roku skończę.. Pozdrawiam.

https://host683775.xce.pl/galeria/

MSki

Myślałem, że będzie coś więcej napisane w temacie szybkości tego distra.
W mojej ocenie szybkość, to suma wielu czynników, w tym możliwości sprzętu na jakim dane distro jest instalowane.
Nie wiedząc, że jest ten temat, zainstalowałem CachyOS na mSATA, aby przekonać się do jedynie słusznych dystrybucji, jakim jest Arch i Arch-o pochodne jego odmiany.
Distro to na razie na dysku pozostanie, ale tylko ze względu na to, że posiada Octopi, który pozwala na bezstresowe dla nowicjuszy przeprowadzanie aktualizacji, instalowanie i usuwanie zbędnych programów w systemie.
Głównym system na którym pracuję i teraz piszę jest Mint 21.2 Xfce, również zainstalowany na drugim dysku mSATA, o identycznych parametrach. Szybkość obu systemów jest porównywalna.

pavbaranov

Kaczka ma kilka kerneli. Wypróbuj taki, który daje Ci najlepsze efekty. Nadto inaczej są kompilowane programy - są bardziej dostosowane do nowszych procesorów. Nadto ma kilka ustawień "na starcie". Stąd winno być lepiej dopasowane do nowszych procesorów. Cudów nie będzie, ale w istocie start systemu, responsywność, uruchamianie programów winno trwać nieco krócej. Nie łudźmy się jednak, że będą to powalające efekty w stylu minuty vs. sekudy. Działa to jednak dość dobrze. Na tyle, że od dłuższego czasu właśnie z Kaczki korzystam.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum