Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sparky 2023.10

Zaczęty przez MSki, Październik 13, 2023, 09:07:01 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

To distro musiałem zareklamować.
..jak czytamy na stronie - https://linuxiarze.pl/sparky-2023-10/ .."Została wydana nowa wersja SparkyLinux 2023.10.

Jest to październikowa aktualizacja obrazów iso SparkyLinux z linii (semi-)rolling, która domyślnie działa na jądrze Linux 6.5 i zawiera zaktualizowane pakiety z repozytoriów testowych Debiana ,,trixie" i Sparky ,,sisters"."
"Siedem sióstr" chyba w podtytule dystrybucji nie jest bez znaczenia, a (jak podejrzewam) jest odniesieniem do bardzo dobrego filmu o tym samym tytule, w którym główną rolę gra Noomi Rapace, bardzo przeze mnie lubiana. Te filmowe "siedem sióstr" przekłada się po prostu na siedem dni użytkowania dystrybucji Sparky 8.

Brawo Panie pavroo !

pavroo

Wielkie dzięki.
Faktycznie, nawiązuje do całkiem dobrego filmu, oglądałem go 2-3 razy, lecz nazwa kodowa związana jest z konstelacją Plejad, zwaną również Siedem Sióstr:
https://wiki.sparkylinux.org/doku.php/pl:code_names
Pozdrawiam
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

MSki

Cytat: pavroo w Październik 13, 2023, 09:54:24 AMlecz nazwa kodowa związana jest z konstelacją Plejad, zwaną również Siedem Sióstr
..stąd pewnie i dostęp do tapet ekranowych, które utrzymane są w takiej konwencji ?

Nie wiem, może się mylę, bo ze Sparky Linux miałem tylko dwukrotny kontakt i to kiedyś, ale to wydanie "siedem sióstr" jest zaraz po instalacji bardzo przyjemne dla oka od strony wizualnej. Nie ma tej "surowizny" co kiedyś i wszystko jest jakby ładniejsze.

O działaniu systemu niewiele napiszę, no może tylko tyle, że;
- brak jakichkolwiek problemów podczas instalacji,
- brak problemów podczas aktualizacji i instalacji żądanych programów z App Center,
- ustawienie distra pod siebie też nie powoduje żadnych problemów (usuwanie zbędnych programów),
- bluetooth, parowanie i zapamiętywanie, że z chwilą włączenia słuchawek, to one mają odtwarzać audio, bezproblemowe,
- stabilne i szybkie distro..

sprzęt - Lenovo T420, 2x8Gb RAM, 128Gb dysk instalacyjny, podzespoły Intela.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum