Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zarządzanie czcionkami w systemie Linux

Zaczęty przez alieno, Październik 02, 2023, 11:52:57 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

alieno

Czy istnieje w systemie Linux prosty sposób na przeszukanie zbiorów czcionek i szybkie usunięcie wszystkich nie mogących wyświetlić "Zażółć gęślą jaźń"?

linux4ever

Tak po prostu potrzebujesz font manager on usuwa i instaluje czcionki.

https://github.com/FontManager/font-manager

CytatFedora packages built from latest revision:

dnf copr enable jerrycasiano/FontManager
dnf install font-manager
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

robson75

Cytat: alieno w Październik 02, 2023, 11:52:57 AMszybkie usunięcie wszystkich nie mogących wyświetlić "Zażółć gęślą jaźń"?
No to powodzenia, ale żebyś się nie zdziwił jak po ponownym uruchomieniu system będziesz miał rozwalony, właśnie przez usunięcie czcionek systemowych.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

alieno

Mam zbiór czcionek Windows, Google i Linux, ale groch z kapustą, nie są one w systemie. Chciałbym odsiać i zostawić tylko nasze ĘĄ. W tej chwili mam Wind11 na pokładzie i chciałbym zrobić tu, ale jeśli pod Fedorą czy innym Linuksem byłoby szybkie i wygodne rozwiązanie to zainstaluję i wypróbuję.

CDeB

Użycie Font Managera nie jest złym pomysłem. Skopiuj czcionki z którymi chcesz zrobić porządek do katalogu ~/.fonts. Pojawią się w zakładce 'Użytkownik', skąd możesz nimi bezpiecznie zarządzać.

Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum