Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

linux

Zaczęty przez janm, Czerwiec 19, 2023, 01:01:05 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

janm

czy moze ktos powiedziec mi -czy moge pobrac linux jakis 32 bit poprzez win 7 -zapisac go na pendrive a potem na innym juz swiezym dysku lub na pendrivie go zainstalowac

mirekc

Cytat: janm w Czerwiec 19, 2023, 01:01:05 PMczy moze ktos powiedziec mi -czy moge pobrac linux jakis 32 bit poprzez win 7 -zapisac go na pendrive a potem na innym juz swiezym dysku lub na pendrivie go zainstalowac

Bez problemu. Pobierz obraz ISO odpowiedniej dystrybucji i zrób pendrive startowy np. Rufusem. Potem z niego instaluj.

CDeB

Rufus może mieć problemy pod Windows 7, minimalnie wymaga Windowsa 8. Proponuję:

https://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Instalacja na pendrive to nie jest zbyt szczęśliwy pomysł. Z racji słabych transferów wszystkie operacje będą trwały strasznie długo, co może Cię zniechęcić do Linuxa.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

mirekc

Cytat: CDeB w Czerwiec 20, 2023, 11:44:09 AMRufus może mieć problemy pod Windows 7, minimalnie wymaga Windowsa 8. Proponuję:

https://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Starsze wersje Rufusa działają nawet pod Windows XP i z obrazami Linuxa sobie radzą (próbowałem). Są nadal do pobrania. Ale upierał się nie będę, takich narzędzi jest mnóstwo.

ciubaka

Rufus powinien działać na W7, ja nie miałem nigdy problemów, ewentualnie mogę też polecić YUMI. Instalować trzeba na twardym dysku lub jego wydzielonej partycji, po usb linux nie będzie chciał współpracować. Tylko Puppy, Q4OS i Knoppix dawały radę w takim układzie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum