Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Tworzenie Botowalnego USB dla Windowsów

Zaczęty przez lcoyote, Luty 22, 2022, 03:58:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lcoyote

:o 8) Aby stworzyć prawidłowy bootowalny USB z systemem Windows niezbędny jest program o nazwie woeusb
Do zassanie w paczce deb z repozytoriów Sparky
http://us1.repo.sparkylinux.org/pool/main/w/woeusb/
Można też zainstalować go ze snapd
https://snapcraft.io/install/woe-usb/debian

:o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

lcoyote

:o Niestety u mnie ze snapd nie poszedł, zatem pierwszy sposób lepszy  :o ;D 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

lcoyote

>:(  :o Sorry, ale drugi sposób też nie poszedł, zatem jak na razie nie znalazłem sposobu instalacji - ani ze snapd, ani też z paczki deb  :-\ :o

PomPom

https://github.com/WoeUSB/WoeUSB-ng
Metoda stąd działa na Ubuntu 22.04. Binarka ze Sparky też działa, tylko potrzebuje doinstalowania trzech zależności.
Komputer - Card Reader | Gry - Xbox Series X | Użytkownik - zadowolony

lcoyote

:o 8) Ale jakich trzech zależności? - tam nic nie pisze o żadnych zależnościach? Ubuntu niestety jest inny niż Debian — ale niestety wolę Debiana  :D 8)

PomPom

Jak będziesz próbował zainstalować deba przez dpkg, to ci powie czego mu brakuje.
Komputer - Card Reader | Gry - Xbox Series X | Użytkownik - zadowolony

lcoyote

Cytat: PomPom w Luty 22, 2022, 09:10:28 PM
Jak będziesz próbował zainstalować deba przez dpkg, to ci powie czego mu brakuje.
zawsze używam takiego polecenia
dpkg -i *.deb
przechodząc do katalogu, w którym znajduje się paczka deb - Tor-Browser i kilka innych paczek poszło bez problemu zainstalowanie  ;D 8) Woeusb niestety nie  :'(

EDIT: zassałem paczkę nie amd64 - ale i386  - Żle popartrzyłem - no cóż bywa CZESKI BŁĄD  :o 8)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum