Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: Powolne działanie Fedora KDE i aktualizowanie bez końca  (Przeczytany 340 razy)

Offline xarx

• Full Member
  • Reputacja: 2
Powolne działanie Fedora KDE i aktualizowanie bez końca
« dnia: Grudzień 29, 2021, 03:09:06 pm »
Męczę się ostatnio z Fedorą KDE, bo spowalnia mi komputer, podczas gdy inne distra z tym pulpitem chodzą OK. Na dodatek aktualizuje się na okrągło, tzn po udanej aktualizacji i resecie zaczyna ponowną aktualizację tego samego i tak w kółko. Staram się ujarzmić bestię i pozostać na Fedora KDE, bo już się denerwujecie, ale ta dystrybucja z tym pulpitem chyba nie lubi mojego kompa, bo od początku coś fika...

Offline pavbaranov

• Hero Member
  • Reputacja: 53
Odp: Powolne działanie Fedora KDE i aktualizowanie bez końca
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2021, 03:16:32 pm »
Co to znaczy "spowalnia mi komputer"? CPU zamiast jakiejś prędkości osiąga inną? Transfer pomiędzy jego bebechami jest mniejszy od oczekiwanego? Czy coś innego, a jeśli tak to na czym owe "spowolnienie komputera" ma polegać.
Jeśli aktualizacja nie została wykonana prawidłowo (a tak wynikać może z Twojego opisu), to należy ją dokonać w sposób poprawny, tak by nie aktualizowała się bez końca (brak jakichkolwiek danych uniemożliwia stwierdzenie co jest problemem). Być może obserwowane przez Ciebie "spowolnienie komputera" jest po prostu związane z niepoprawnie przeprowadzoną aktualizacją (i tak najczęściej bywa).

Offline xarx

• Full Member
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2021, 09:01:11 pm »
Wizualnie spowalnia. Wszystko robi dłużej, myśli i zastanawia się jak rozumieć kliknięcie na ikonę czy komendę.

Offline pavbaranov

• Hero Member
  • Reputacja: 53
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2021, 10:12:14 pm »
Dokończ aktualizację systemu. Potem - zobaczymy - jeśli będzie problem istniał, to damy radę.

Offline Piotr_1988

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2021, 11:07:15 pm »
Na dodatek aktualizuje się na okrągło, tzn po udanej aktualizacji i resecie zaczyna ponowną aktualizację tego samego i tak w kółko.
Po udanej aktualizacji aktualizuje to samo na nowo? ??? W jaki sposób aktualizujesz Fedorę? Masz KDE spin czy Kinoite? Zaktualizuj i wklej z terminala wszystko, co się wyświetla.
Fedora Silverblue 35

Offline sovtware

• Sr. Member
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2022, 03:33:45 am »
ja nie mam KDE a GNOME ale masz to samo  :) polecam robić aktualizację nie menedżerem  oprogramowania KDE a tylko przez terminal poleceniami dnf