Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Rozwiązany] Jak zainstalować Flatpak na Fedora 35 beta?

Zaczęty przez xarx, Wrzesień 28, 2021, 10:03:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xarx

Zainstalowałem betę i po załadowaniu okna z instalacją i kliknięciu w przycisk nie instaluje się. Nie wiem co dalej.  :-[

Piotr_1988

Twój post daje mało info. Jakiego okna z instalacją? Chodzi o instalację poprzez Software? Mi flatpaki działają... Spróbuj z terminala.

A może chodzi o dodanie repozytorium? Począwszy od Fedora Linux 35, jeśli podczas instalacji systemu wybrałeś third-party repositories, repo Flathuba jest dodane domyślnie i nie musisz niczego instalować.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

xarx

Czyli Flatpaka mam zainstalowanego. Ale nie widzę aplikacji z Flatpaka: Spotify, LibreOffice wersja z Flatpak...
Opiszę. Wchodzę na stronę flatpak.org, klikam, co trzeba, Firefox ściąga, a potem pokazuje się okno z informacjami i klawiszem instaluj. Jednak klikanie go nic nie daje.
Ale rzeczywiście przy instalacji zaznaczyłem opcję, o której piszesz.

Piotr_1988

Tak, flatpaka musisz mieć zainstlaowanego i repo Flathuba jest dodane. Upewnij się wpisując:
flatpak remotes
Powinno się wyświetlić:
Name    Options
fedora  system,oci
flathub system


Wyszukaj aplikację wpisując:
flatpak search <aplikacja>


Zainstaluj aplikację wpisując:
flatpak install <aplikacja>


Wszystko powyższe robi się bez sudo!

Ja nigdy nie instaluję Flatpaków Twoją metodą. Nie wiem, jak takie okno wygląda i o co może chodzić.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

xarx

#4
Już wiem. Zainstalować kliknięciem na niebieski gadżet się nie da. Należy w terminalu wkleić co następuje:


       flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo


Następnie należy zrestartować komputer.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum