Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Edycja aktywatora

Zaczęty przez CDeB, Maj 23, 2021, 05:11:29 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

CDeB

Hej. Walczę dzielnie z edycją skrótu umieszczonego na pulpicie, będącego aktywatorem do programu.



Program, w tym wypadku grę, chcę uruchomić pod kontrolą karty Nvidia. Jeżeli polecenie:
__NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia "/home/przemek/GOG Games/Pillars of Eternity II Deadfire/start.sh" ""
uruchomię z konsoli, wówczas program uruchamia się prawidłowo pod kontrolą drugiej karty.
Próba uruchomienia za pomocą skrótu daje następujący błąd.



Podsumowując. Nie potrafię wyedytować polecenia w aktywatorze programu, tak by można było uruchomić program pod kontrolą Nvidii.
Generalnie dla mnie to nie problem ale brackiemu strasznie to przeszkadza, więc proszę o pomoc.


Debian 11 (testing/sid), pulpit xfce 4.16
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

robson75

Jedynie Ci mogę podpowiedzieć dlaczego dostajesz informację z błędem procesu potomnego.
Po prostu musisz uruchomić managera plików, przejść do katalogu pulpit, i kliknąć dwukrotnie na ten aktywator, i wtedy powinno się wyświetlić takie okno



I musisz kliknąć "oznacz jako zaufany".
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

CDeB

Niestety, ten etap już przeszłam, aktywator ma nadane prawa do uruchamiania.



Mi się wydaje że pierwszy człon polecenia czyli: " __NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 " jest traktowany jako polecenie. Co zrozumiałe nie ma takiej komendy w systemie, jednakże jestem w stanie uruchomić w ten sposób program z konsoli. Nie rozumiem tego, a zależałoby mi żeby można było uruchamiać program za pomocą skrótu.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

robson75

A weź zrób taki myk, i w poleceniu dodaj taką treść
xfce4-terminal -e '__NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia "/home/przemek/GOG Games/Pillars of Eternity II Deadfire/start.sh" ""' --hold
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

CDeB

#4
wygląda to w ten sposób:



Podobny efekt daje zaznaczenie, przy edycji aktywatora, opcji "uruchamianie w terminalu"

Próbowałam ująć to w cudzysłowie w różnej konfiguracji, ale wychodzi jakiś miszmasz i system nie rozumie o co mi chodzi... :'(

Dodam że komenda na pewno jest poprawna, a zębatki obracają się radośnie w takt częstotliwości odświeżania monitora:


Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

robson75

To w takim razie nie pozostaje Ci nic innego jak dodanie aliasu do .bashrc czy .zshrc
alias gra='__NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia "/home/przemek/GOG Games/Pillars of Eternity II Deadfire/start.sh" ""'
I uruchamiać tą grę przez terminal.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

CDeB

Szkoda, to komp brata, może znajdę jakieś inne rozwiązanie. Tak czy siak, dzięki za pomoc :)
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

robson75

Może to Cię naprowadzi na uruchomienie tego nieszczęsnego aktywatora
https://docs.xfce.org/xfce/exo/4.16/desktop-item-edit
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum