Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: wi-fi antix  (Przeczytany 146 razy)

Offline sparky

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
wi-fi antix
« dnia: Listopad 11, 2020, 06:35:21 pm »
Witam. Kiedyś używałem antixa, do pewnego momentu. Ten moment nastąpił gdy zniknęła ikonka wi-fi na pasku po lewej stronie dolnej. Próbowałem to połączyć ale klapa. Kiedyś było WICD i było łatwo, teraz mam z tym problem. Po kablu oczywiście net działa bez problemu. Pytanie czemu kolejne nowsze distra są bardziej skomplikowane od poprzednich?

Offline ciubaka

• Sr. Member
  • Reputacja: +6/-1
Odp: wi-fi antix
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2020, 07:37:34 pm »
Wicd niestety gryzie się z Network Managerem. Jest oczywiście grono jego zwolenników, którzy uważają że jest super, bo ogarniają temat. Ale ja sugerowałbym odinstalować Wicd i wrócić do NM. Będzie potrzebny dostęp do internetu w tym celu, może i powtórna instalacja NM. Ale kłopoty miną.

Offline Fibogacci

• Full Member
  • Reputacja: +8/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2020, 09:50:36 pm »
Ja w antiX najbardziej lubię do konfiguracji WiFi korzystać z Ceni (w terminalu). Zawsze mi się sprawdza.

Offline sparky

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2020, 11:24:07 pm »
no i super ale jak to się ustawia w praktyce?bo że każdy ma swój ulubiony sposób to rozumiem ale proszę mnie naprowadzić jak to poprawnie zrobić?

Offline paraksiarz

• Newbie
  • *
  • antiX 19,3 IceWM
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2020, 11:00:47 pm »
U mnie w antix 19.3 od nowości nie działał internet przez wifi. Ikona była, połączenie niby było, mały transfer pokazywało, ale sieci nie widziało. Próbowałem różnych rozwiązań w Ceni i Connman. Pomogło polecenie:

sudo service connman restart
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 11:50:50 pm wysłana przez paraksiarz »

Offline Fibogacci

• Full Member
  • Reputacja: +8/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2020, 11:30:08 am »
no i super ale jak to się ustawia w praktyce?bo że każdy ma swój ulubiony sposób to rozumiem ale proszę mnie naprowadzić jak to poprawnie zrobić?

Nie mam pod ręką poradnika z Ceni, natomiast mam poradnik z Connman w antiX:

https://www.youtube.com/watch?v=H-RoeY5cNaU