Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: Wi Fi  (Przeczytany 82 razy)

Offline Jan

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Wi Fi
« dnia: Październik 07, 2020, 07:35:58 pm »
Swoją aktywność na forum zacząłem od gafy, tę wiadomość zamieściłem w dziale "Przywitaj się" za co przepraszam.

Czy ktoś pomoże mi w znalezieniu i zainstalowaniu sterowników bezprzewodowej karty sieciowej USB Archer T3U Plus.
Mam sterowniki dla Windows i MAC OS.
lsusb daje "Bus 002 Device 006: ID 2357:0138 TP-Link"
lspci nie daje wyniku.
Korzystam z MX Linux 19.2

Offline pavroo

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Wi Fi
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2020, 08:42:50 pm »
https://github.com/RinCat/RTL88x2BU-Linux-Driver/
Nic nie jest tak proste, jak się wydaje.
Danielle Steel

Offline Fibogacci

• Full Member
  • Reputacja: +5/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2020, 09:16:03 pm »
Alternatywnie, jeśli jest dostępny sterownik Windows, można użyć w MX Linux narzędzia MX Asystent sieci (karta Sterowniki Windows) i wykorzystać sterownik korzystając z NDISWrapper.

Więcej szczegółowych informacji na temat tego, jak to zrobić, można znaleźć na stronach 89-92 polskiej wersji podręcznika użytkownika MX Linux, podrozdział 3.4.2 Połączenia bezprzewodowe (podręcznik dostępny w systemie na pulpicie, gdy system uruchomiony jest po polsku, ikona Manual lub pod tym linkiem: https://mxmanuals.s3.us-east-2.amazonaws.com/user_manual_mx18/mxum_pl.pdf
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2020, 09:18:10 pm wysłana przez Fibogacci »

Offline Jan

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2020, 09:39:54 pm »
Dziękuję.
Jutro będę działał. Nie spodziewałem się tak szybkiej i rzeczowej odpowiedzi, chyba częściej będę tu prosił o pomoc.
Przygodę z Linuxem zacząłem pół roku temu a mam 68 lat więc pomoc będzie potrzebna.