Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Potrzebny linuks z Plasma KDE

Zaczęty przez arkonix, Wrzesień 08, 2020, 11:00:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

arkonix

Hej,

Na komputery z 8GB RAM, dyski SSD i procesor i5 potrzeba linuksa. Komputery do pracy biurowej. Sprawdzi się tylko dystrybucja z Plasma KDE. Ma ona aplikacje jakie mnie interesują i działają one dobrze. Na linuksach znam się słabo. Potrzebna dystrybucja, która jest stabilna, ma najnowsze oprogramowanie Plasma, aplikacje tylko QT czyli dobrodziejstwa typu MX Linux KDE czy Manjaro KDE odpadają bo tam czasami programy z 4 środowisk upchane. Mi zależy tylko na przeglądarce, Libreoffice i PIM i KMail dodatkowo odtwarzacz zdjęć, filmów, edycja grafiki( na potrzeby Facebooka).

Wstępnie myślałem nad KDENeon. Dodam, że musi też być proste w instalacji bez terminala i w obsłudze czyli automat np. aktualizacje. Chodzi też o spójność aby tam nie było 3 środowisk połącoznych i z każdej aplikacje, biblioteki. Polecicie coś z własnego doświadczenia?

pavbaranov

Neon, ew. Kubuntu + oficjalne PPA, OpenSUSE Leap (starsze wersje Plazmy) lub Tumbleweed, OpenMandriva (ew. należy się pobawić repozytoriami), Nitrux, lub... jeśli dasz radę - jakiś fork Archa (by była instalacja, jak chcesz - np. EndeavourOS).
Przeglądarki Qt: Falkon i Otter Browser. Inne szkoda w ogóle instalować.
PS: Ze względu na choćby zależności NetworkManager (niemal powszechnie pchane wszędzie) - zawsze będziesz mieć w systemie Gtk+3

PomPom

myk byle jak jako tako

arkonix

Wziąłem Neona. Pasuje mi bardzo. Testuję od wczoraj i wszystko co potrzebowałem ma z nawiązką. Optymistycznie patrzę w przyszłość bo jestem przekonany, że będzie działać długo. Dzięki

Predator

A ja najnowszego Manjaro zapodam bo wreszcie go zrobili. Chodzi o wersje wydane od września 2020 (chyba dwa razy już było). Osobiście nadal siedzę na Xfce ale Plazmę też testowałem i nawet działała a jeśli U MNIE działała to znaczy że DZIAŁA!

Zobacz najnowsze wiadomości na forum