Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

linux ligt 3,8

Zaczęty przez Jacek, Sierpień 29, 2020, 06:08:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jacek

Witam Wszystkich, dopiero zaczynam swoją przygodę z linuxem zainstalowałem linux lite 3,8 wszystko jest w porządku po za jednym, nie mogę sobie poradzić ze zmianą jeżyka przy instalacji wybierałem polski ale coś nie poszło, angielski u mnie to tylko podstawy, ale coś mi nie idzie , system jako system podoba mi się bardzo zainstalowałem go na starym laptopie Dell ,nie muli jak windows , zbiera się jakby dostał nowe życie. pozdrawiam Jacek

robson75

Wpisz jako root w terminalu
locale-gen
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Dobrym zwyczajem jest wejść na stronę dystrybucji i poszukać odpowiedzi. W Twoim przypadku prawdopodobnie ta: https://www.linuxliteos.com/manual/install.html#setlang będzie prawidłowa.

Jacek

Dziękuję, sory dopiero zaczynam , natłok informacji mnie przeraża ale jakos brnę do przodu , jeszcze raz dziękuję .Jacek

pavbaranov

Spokojnie - każdy kiedyś zaczynał. I właśnie najlepszym pomysłem jest nawyk szukania w dokumentacji danej dystrybucji, albowiem ta najczęściej jest utworzona przez osoby, które albo ją tworzą, albo znają "na wylot" i po prostu w pierwszej kolejności należy im zawierzyć. Jeśli nie jest się pewnym, czy to prawidłowe rozwiązanie, zawsze pozostaje forum, by rozwiać wątpliwości.
Aha i stroń od poradników nie związanych bezpośrednio z dystrybucją. Choć nie są one złe same w sobie, to Tobie początkowo ciężko będzie ocenić, że np. materiał z roku 2017 absolutnie nie nadaje się już do dystrybucji z roku 2020 itp.

Jacek

Dziękuję za wsparcie. Jacek

Zobacz najnowsze wiadomości na forum