Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: Z przykrością muszę Linux Sparky ocenić negatywnie...  (Przeczytany 697 razy)

Offline banan

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-1
Z przykrością muszę Linux Sparky ocenić negatywnie...
« dnia: Lipiec 19, 2020, 03:39:07 pm »
Zainstalowałem Sobie Sparkiego ver. multimedialna, na dysk ssd i zaszyfrowałem, ok. win10 veracryptem nie zepsuł ale nie zrobiłem migawki i po aktualizacji sporej 1200mb kernel na 5.7 już się nie podniusł , zgłaszał w grubie błedy TPM.. Dobra, interesowały mnie prg muzyczne , drugie podejscie, i uruchomiłem CompizFusion, zrobiłem migawkę.. No i się rozjechał, grafika zrypana, zrobiłem 2 usera skopiowałem, nic nie dało, compiz słaby i nie działa jak w wiekszosci Linuxow tylko ParrotOS mnie nie zawiodł. a prg muzyczne też do bani , na 2 kompach nic nie udało mi się posłuchać, midi, same piski, NIE POLECAM !!!!!! Kolejny przeciętniak ok.200setny który testowałem...

Offline robson75

• Hero Member
  • Reputacja: +8/-1
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
Odp: Z przykrością muszę Linux Sparky ocenić negatywnie...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2020, 03:53:30 pm »
i uruchomiłem CompizFusion, zrobiłem migawkę.. No i się rozjechał, grafika zrypana, zrobiłem 2 usera skopiowałem, nic nie dało, compiz słaby i nie działa jak w wiekszosci Linuxow
A u mnie na Arch Linux compiz działa bardzo dobrze, bez ani jednej awarii, przez ponad rok.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Offline pavbaranov

• Hero Member
  • Reputacja: +33/-8
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2020, 04:37:41 pm »
Z całym szacunkiem - misz-masz - i zero konkretnych informacji.

Offline MSki

• Hero Member
  • Reputacja: +1/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2020, 07:12:17 am »
@banan - jeśli interesują Cię "programy muzyczne" to Ubuntu Studio powinien Cię zadowolić.

Offline banan

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2020, 06:59:34 pm »
Właśnie katuje Ubuntu studio, można hopla dostaæ od syntezatorów, miałem problem z dzwiekiem, ale wystarczyło przeinstalować alta i pulse,
Archa też nie ruszam bo się sparzyłem, problem z repozytorium, z kluczami, preferuję perfekcyjne distra które przy instalacji nie wywalą mi np z uefi veracrypt z partycją MS Win.
A Compiz perfekcyjnie działa na ParrotOS (nr1 dlamnie , do pentestów i do wszystkiego, 2nr to Kodachi best of the best do DarkNetu i ma veracrypt preinstalowany co drażni mnie ciągła instalacja na innych distro, No i polecam FreeBSD , NASa mam na num, laptop 3gb, startuje z karty SD i podłączyłem 2TB hdd (2 dyski po usb) i mam po ftp transfery ok 100mb/s

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2020, 09:21:09 pm »
Z całym szacunkiem, ale nic nie wiesz, ale masz roszczeniowe podejście. Ot młode pokolenie.

Offline PomPom

• Hero Member
  • Reputacja: +1/-0
  • RAM RANCH REALLY ROCKS!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2020, 09:46:28 pm »
Z całym szacunkiem, ale nic nie wiesz, ale masz roszczeniowe podejście. Ot młode pokolenie.
To było naprawdę zbędne.
Windows 10 | Arch Linux | Gentoo

Offline robson75

• Hero Member
  • Reputacja: +8/-1
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2020, 11:36:10 pm »
Archa też nie ruszam bo się sparzyłem, problem z repozytorium, z kluczami, preferuję perfekcyjne distra
Dla mnie to właśnie Arch jest perfekcyjny. A tak na serio, to nie ma perfekcyjnych distr, są tylko te lepiej dopracowane i te mniej. A jaki Ty miałeś problem z repami Archa? Nie wiem czy wiesz, ale Arch Linux ma najlepszą dokumentacje, wystarczy "pogooglować" a rozwiążesz każdy problem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2020, 02:35:03 pm wysłana przez robson75 »
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2020, 07:52:45 am »
@PomPom - Masz rację. Przepraszam za "młode pokolenie". Przy pozostałej części pozostaję. Brak wiedzy, elementarnej wiedzy, nie jest powodem do krytyki czegoś, czego się nie pojmuje, nie chce poznać i nauczyć używania.

Offline Piotr_1988

• Full Member
  • Reputacja: +1/-1
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2020, 12:52:13 am »
Odnoszę wrażenie, że jest takie myślenie, że hacker (mam na myśli crackera) jest takim superkomputerowcem, a tym samym Linux o przeznaczeniu hackerskim to taki superlinux, tj. najlepszy. Sparky nie jest hackerski, a tym samym jest badziewny... Zastanawiam się, czy ci hackerzy nie umieją sami programów instalować i muszą mieć rzeczy preinstalowane, czy też może te pentestowe dystrybucje przeznaczone są właśnie dla dzieci.

Nie widziałem najnowszej wersji Sparkiego, ale z mojego punktu widzenia to jest dość sympatyczna dystrybucja. Prędzej może dziedziczyć jakieś specyficzne wady po Debianie niż wiele wad dokładać.
Fedora 32
CentOS 8

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: +2/-0
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2020, 04:54:28 pm »
Zainstalowałem Sobie Sparkiego ver. multimedialna, na dysk ssd i zaszyfrowałem, ok. win10 veracryptem nie zepsuł ale nie zrobiłem migawki i po aktualizacji sporej 1200mb kernel na 5.7 już się nie podniusł , zgłaszał w grubie błedy TPM.. Dobra, interesowały mnie prg muzyczne , drugie podejscie, i uruchomiłem CompizFusion, zrobiłem migawkę.. No i się rozjechał, grafika zrypana, zrobiłem 2 usera skopiowałem, nic nie dało, compiz słaby i nie działa jak w wiekszosci Linuxow tylko ParrotOS mnie nie zawiodł. a prg muzyczne też do bani , na 2 kompach nic nie udało mi się posłuchać, midi, same piski, NIE POLECAM !!!!!! Kolejny przeciętniak ok.200setny który testowałem...

I znów to samo... czyli brak wiedzy na temat własnego sprzętu. O ortografii nie wspomnę bo to nie ten temat.
Żeby instalować OS z szyfrowaniem dysku dobre chęci nie wystarczą. W nowych wersjach jądra Linux włączona jest funkcja sprawdzania zabezpieczeń w BIOS/EFI i jeśli dany sprzęt tego nie obsługuje (mój HP) lub ma wyłączone to wtedy GRUB wyświetla o tym komunikat "error communicating to tpm chip". Są dwa wyjścia: 1. Włączyć TPM Security w BIOS/EFI  2. Zignorować i darować sobie takie manewry.

"Dobra, interesowały mnie prg muzyczne , drugie podejscie, i uruchomiłem CompizFusion"

Łaaał, że też na to wcześniej nie wpadłem...
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Offline banan

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2020, 08:57:12 pm »
Ja przeszedłem na AV Linux, Ubyntu Studio apki mi zwisały..

Offline ciubaka

• Sr. Member
  • Reputacja: +5/-1
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2020, 10:15:47 pm »
Oj Banan, Banan. Jak będziesz Predatorzył to dostaniesz kiedyś bana ...

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: +2/-0
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2020, 08:10:12 am »
Za krytyczne uwagi i spowiedzi z własnych porażek nikt bana nie dostanie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565