Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Program do dzielenia obrazu na części

Zaczęty przez myslou, Lipiec 16, 2020, 01:32:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

myslou

Cześć.

Szukam programu zbliżonego do Windowsowego PosterIt 2.0, tyle że na Linuxa, dokładnie Ubuntu. Poza dzieleniem obrazu ma części dokładał marginesy na te "gdzie uciąć" oraz do sklejenia poszczególnych kartek ze sobą.

Hobbystycznie robię arty szablonowe, z reguły na płótnach powyżej formatu A4. Nie dawno przesiadłem się na Linuxa i mam nie lada problem. Owszem, mógłbym podzielić w GIMPie na A4, zmniejszyć obraz, dodać margines itp , ale biorąc pod uwagę, że każdy art to minimum 4 szablony to wychodzi pracy od groma. Aktualnie pracuję na płótnie 120x90cm tak więc 18 kartek na warstwe razy 4.........odechciewa się.

Jeżeli ktoś zna taki program byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

pavbaranov

Jest taka fajna stronka: alternativeto.net. Jeśli znasz nazwę jakiegoś programu dla niemal dowolnego SO, to łatwo tam znaleźć podpowiedzi dla innego.

myslou

#2
@pavbaranov dzięki zaraz sprawdzę


Mam, jeszcze raz dzięki.

Gdyby ktoś też szukał w tym temacie to polecam PosteRazor. Jedyne czego tam brakuje to linii marginesu, ale w 95% przypadków to żaden problem.  W tych 5% linijka i ołówek.

Jeśli nie chce ci się bawić w plikach .tgz to można zainstalować z terminalu komendą:

$ sudo apt install posterazor

Zobacz najnowsze wiadomości na forum