Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problem z instalacją plików na Anarchy

Zaczęty przez Piejanto, Lipiec 13, 2020, 11:54:24 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Zainstalowałem na laptopie Asus Anarchy OS
Zgodnie z poradami Linuxiarzy pierwsze co po tym uczyniłem, to instalacja Reflectora i aktualizacja mirrorów
Następnie zainstalowałem Midnight Commandera i zaczęły się problemy.
Chciałem zainstalować PAK-a, w związku z wcześniejszym problemem z Wi-Fi i ściągnąłem  plik z:
[https://github.com/polaur/new-branded/tree/master/pak]
Przeniosłem spakowany plik pak-4.7.tar.gz do oddzielnego katalogu i kliknałem polecenie [rozpakuj tutaj]
i.. niestety otrzymałem odpowiedź : "nie udało się rozpakować plików, nie odnaleziono odpowiedniego menedżera archiwów"
Sprawdziłem w repozytorium plików i mam zainstalowanego zarówno tar jak i gz.  ściągnąłem więc pliki pak-4.7.tar oraz pak-4.7.zip i powtórzyłem próbę. Niestety z tym samym rezultatem
Sprawdziłem i okazało się, że mam zainstalowanego również zip'a i unzip'a. Zacząłem próby z instalacją innych programów z repozytorium.
Nie mogę zainstalować Firefox'a. Spróbowałem zainstalować GIMP'a po kilku próbach instalacja nagle ruszyła. zatem spróbowałem zainstalować Stellarium (mimo, że nie jest teraz najważniejsze) i tez się zainstalowało chyba po dwu próbach.  Wtedy pomyślałem, że to może kwestia środowiska. Spróbowałem zainstalować Kaffeine, bo jest dedykowane dla KDE a ja mam XFCE. Bez problemu się zainstalowało. Ponowiłem próby z Firefoxem i dalej bez rezultatu.
Zrobiłem dziś sporą aktualizację za pomoca [pacman -Syu]  i zaraz potem zaktualizowałem mirrory, po czym restrt. Bez rezultatu.

Wynik [pacman -Q linux-firmware] = linux-firmware 20200519.8ba6fa6-1

Tu szczególna prośba o pomoc do @robson75 , który ma na swojej maszynie Anarchy OS: Jakieś sugestie?
Aha... sprawdziłem, czy jest w repozytorium Pamac, bo mi dobrze służy na HP, ale w repozytorium nie ma Pamac'a
Myślałem początkowo, że to moja nieudolność, ale chyba nie. Gdzieś coś nie łączy. Może to też przyczyna, że nie mam Wi-Fi?
Ściągnąłem manual do Asus'a i tam nie ma możliwości fizycznego odłączenia Wi-Fi z klawiatury, więc ta opcja odpada.
Ale teraz najistotniejsza sprawa, to możliwość rozpakowania i zbudowania pliku pak-4.7.tar.gz (lub któregoś z pozostałychwersji) i zainstalowania.
Proszę o pomoc


robson75

Janek czy Ty w ogóle czytasz to co do Ciebie piszemy? Przecież wyraźnie Tobie napisałem aby rozpakować jakiekolwiek archiwum musisz doinstalować managera archiwów engrampa.

Jeżeli chodzi o pamac-a to nie znajdziesz go w archowych domyślnych repozytoriach, musisz dodać do /etc/pacman.conf repo chaotic-aur, ale przecież o tym już wielokrotnie pisaliśmy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piejanto

#2
O... qrdę... przepraszam. Faktycznie. Pisałeś, ale "zabacułem". Nerwy

***********************

Inna rozmowa. Działa. Po prostu dotychczas nigdy nie musiałem tego czynić. I ten Engramp mi jakoś umknął. Dziękuję.
**********************


Nie zmienia to faktu, że Firefox w dalszym ciągu się nei chce zainstalować.  Ale Engramp zrobił toi błyskawicznie i bez problemów.

pavbaranov

Raz jeszcze: Windows!!! Zaczynamy być Twoim prywatnym nauczycielem podstaw systemu.
Doprawdy nie wiem skąd ściągnąłeś plik pak.tar.gz/pak.zip, bo tu: https://github.com/polaur/new-branded/tree/master/pak takiej opcji nie widzę (kiedyś w istocie taka możliwość była). Informacja jak zainstalować pak jest natomiast na naszym forum: https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,3855.0.html. Dlaczego coś starasz się robić inaczej???
Do obsługi plików tar musisz mieć zainstalowany program tar (powinien być w systemie, jeśli nie ma - trzeba zainstalować). Do zip - unzip. Jeśli je masz, a system nie widzi twierdząc, że nie udało się znaleźć odpowiedniego menedżera archiwów, to coś robisz źle, ale bóg raczy jeden wiedzieć co. Być może, bo robisz to pewnie w MC - jest on wadliwie skonfigurowany. Mając paczkę tar.gz masz wydać polecenie:
tar -xzvf paczka.tar.gz
Z pozostałych opisów nic nie wynika i wynikać nie będzie dopóty, dopóki będziesz nam opisywać fragmenty tego, co pojawia Ci się na ekranie, a nie posługiwać kodem tych błędów.

I dalibóg - to ostatnia już porada z zakresu "co należy zrobić, by znaleźć się wewnątrz samochodu, czy mieszkania, czy też jak otworzyć paczkę papierosów, czy widelcem można zjeść zupę itp.".

PS: Jak Ty przez engramp instalujesz firefox? Od tego jest pacman!!!

Piejanto

@pavbaranov

Napisałem, że sprawdziłem i zarówno unrar, jak i tar, jak i gz były zainstalowane, Doinstalowałem tylko bz2.
Instalować Firefoxa nie chciałem instyalować engrampa, ale tak jak to jest w Pamacu czyli [Menu/System Pakiety]. I tam odnajduję odpowiedni pakiet i instaluję. jak się daje. Tak zainstalowałem Stellarium, i Kaffeine i GIMP-a, a na samym początku Midnight Commandera i Reflector-a. Jest tam również  Firefox i myślałem, że to najpewniejsze źródło. bo oficjalne.
Szukałem też Pamaca, ale go nie znalazłem. Jeśli chodzi o środowiska, to mam tam GNOME i KDE oraz inne, ale Pamac (z tego co pamiętam) jest dedykowany do Manjaro. 

PAK-a ściągnąłem z: [https://github.com/polaur/new-branded/tree/master/pak],
bo tak umiałem. Teraz zacznę od nowa, z nowymi wiadomościami od Ciebie.
Może mi pójdzie lepiejm, bo po rozpakowaniu paczki pak-4.7.tar.bz2 zrobiło mi się ku-ku , a postępowałem zgodnie z instrukcją stąd: [https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Korzystanie_z_Arch_User_Repository]
I po wejściu do utworzonego katalogu [budowa] wydałem polesenie, jak niżej:

[jan@jan:budowa/pak-4.7]$ makepkg -s                              (07-13 15:23)
==> Tworzenie pakietu: pak-git 1:4.3.r1.g2792cd4-1 (pon, 13 lip 2020, 15:23:38)
==> Sprawdzanie zależności potrzebnych do uruchomienia...
==> Sprawdzanie zależności potrzebnych do budowy...
==> Pobieranie źródeł...
  -> Klonowanie pak repozytorium git...
fatal: destination path '/home/jan/Pulpit/budowa/pak-4.7/pak' already exists and is not an empty directory.
==> BŁĄD: Wystąpił błąd podczas pobierania repozytorium pak git
    Przerywam...
[jan@jan:budowa/pak-4.7][1]$
**********************************
Nie bardzo rozumiem dlaczego mi się pokazało "already exists and is not an empty directory." bo w innych rozpakowanych plikach, które mam w pobranych też jest plik [pak]. Oczekiwałem podkatalogu pak-4.7.pkg.tar.bz2 i się nie udało. Będę jeszcze analizował i spróbuję do tego dojść. Pytasz dlaczego mam Linuxa, a nie Windows. Nie wiem dlaczego Windows jakoś nie lubię. A jeśli chodzi o "prawdziwą prawdę" to ja jestem entuzjastą Linuxa, nawet jeśli sprawia mi tyle kłopotów, a może też i dla tego. I mówię to absolutnie poważnie.
Miałem kiedyś kolegę, fotografika, który kochał muzykę, choć nie miał za grosz słuchu. Tak bywa.

Teraz jeszcze raz zacznę z instrukcjami od Ciebie. Dzięki.

pavbaranov

A ja nie rozumiem:
1. Co ma GUI dla MATE na różne archiwizery (np. zip), czyli engrampa do instalacji paczek?
2. Skąd u licha wziąłeś rzekomo z [ulr]https://github.com/polaur/new-branded/tree/master/pak[/url] PAK w wersji pak-git? Ta wersja jest dla dewów (głównie), a nie dla zwykłych użytkowników. Zresztą pak-git z podanego adresu ściągnąć nie mogłeś, a najwyraźniej taką paczkę chce coś zrobić.
3. Co to jest "zrobiło mi się ku-ku"?
4. Co ma piernik do wiatraka i informacja z wiki Manjaro nt. AUR do tego co oferujemy dla Archa w POLAUR?
Rozumiem jedynie jedno - błąd z pak wziął Ci się stąd, że jak bardzo często robisz coś po swojemu pomimo tego, że masz napisane przez nas i to wiele, wiele, zbyt wiele razy, jak coś masz robić i to nawet wówczas, gdy te informacje są już podane na forum tym, jak i - w przypadku pak/polaur - polskim forum Archa, którego oba są częściami.

robson75

Janek ja odpadam, po prostu nie czytasz dokładnie to co do Ciebie piszemy. Przecież tu masz instrukcje jak należy budować paczki z PKGBUILD-ów.
https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,4127.msg25692.html#msg25692
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piejanto

@robson75
Dzięki Robson. Rozumiem.
Fakt, z tym czytaniem mam nieco przechlapane. Trudno mi się czyta, bo te sztuczne ślipia też mi zaczęły robić figle, a do tego jestem raptusem i nie skupiam się na całości zadania, lecz rzucam się na to co akurat wyczytałem.

Piozdrowionka.
Jak będziesz miał chęć na odrobinkę nerwów, to ja jeszcze chyba trochę tutaj zabawię.
W każdym razie dwa stare kompy, dzięki Wam, nie zawodzą mnie i śmigają na całe swoje 2 i 4 GB RAM-u. Pech chcił, że nabyłem tego cholernego ASUS'a
z problemowym Wi-Fi. Gdyby nie to Wi-Fi...
Teraz chyba wyjadę na jakieś dwa tygodnie do miejsc, gdzie internet sączy się dziurką od klucza, ale mam nadzieję dożyć powrotu.
Pozdrowienia. Dzięki.

pavbaranov

Janku i właśnie dlatego, że jesteś raptusem, nie skupiasz się na całości, a rzucasz na to co właśnie wydaje Ci się, że prawidłowo zrozumiałeś, a dodatkowo przepisujesz coś, zamiast skopiować (a tu jest problem przy niektórych czcionkach np. pomiędzy cyfrą 1 a literą l, lub cyfrą 0, a literą O, zobaczeniem, czy jest to -, czy dwa takie - itp. itd.) nie powinieneś używać w ogóle systemu, który wymaga kompletnie odmiennych cech od użytkownika. Oprócz Windows, który nie jest wg mnie dla Ciebie głupim wyborem, przy stałym i bezproblemowym i nielimitowanym połączeniem z siecią mógłbyś się pokusić o ChromiumOS bądź - jeśli używasz androidowych smartfonów - o jakąś wersję Andka na desktop. Inna sprawa, że i tu problem z tą kartą mógłby Cię spotkać i konieczne być może będzie zbudowanie sterownika. Ten wątek jednak tego nie dotyczy. Problemem jest, że w zasadzie, to nie wiemy czego dotyczy. Na pewno nie "instalacji plików", bowiem plików się nie instaluje. Masz/miałeś jakieś problemy z instalacją paczek, ale nie podałeś informacji czego ten problem dotyczy oraz z rozpakowaniem archiwów, ale informacje, jakie podałeś są kompletnie bezużyteczne.

Piejanto

#9
Pawle.
Od wielu lat używam Linuxów i nie miałem z nimi większego problemu.
Pierwszy problem pojawił się, gdy dowiedziałem się od Ciebie, że Antergos się skończył.
Przeprowadziłeś mnie na Archa i znów było po problemie. Mało tego, jest zdecydowanie lepiej, niż na Antergosie, bo HP przestał mi się wieszać.
Następny problem powstał, gdy moja córka doszła do wniosku, że tamte stare maszynki mogą paść wcześniej ode mnie.
Postanowiła znaleźć dla mnie jakąś nową maszynę i wybraliśmy tego Asusa. A że od niepamiętnych czasów używałem Linuxa, więc kupiliśmy maszynę gołą, bez OS-a, za to z 16 GB RAM.
Jak wiesz, miałem wymienione soczewki w oczach i teraz mam sztuczne. Początkowo było świetnie, ale z czasem zaczął mi wracać astygmatyzm. To powoduje, że czytając,
często po prostu domyślam się niektórych słów, a to nie jest dobre podczas czytania jakiejkolwiek instrukcji. Dodatkowo, zdarza się, że nie trafiam w następny wers, co powoduje wypadanie z wątku.
To z kolei powoduje, że się usiłuję skupić, co skutkuje tym, że ślepia mam przekrwione i nabrzmiałe jak ugotowane jajka. Do tego mój choleryczny charakter na dodatek i można cholery dostać.
Wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że nowy mój nabytek, nie chce się łączyć z Wi-Fi i problem się ciągnie jak flaki z olejem.
Gdyby nie, to problem może nie wydawałby się taki wielki.
Z polecanego przez Ciebie Endeawoura, zrezygnowałem głównie dlatego, że kojarzył mi się nieco z Antergosem i bałem się, że znów skończy się dystrybucja i będę maił problem.
Anarchy ponoć jest mniej obciążony dodatkami, więc posłuchałem Roberta.
Anarchy jednak zaskoczył mnie w paru miejscach i muszę to opanować.
Jak już opanuję, to pewnie zestaw Asus+Anarchy będzie mi służył, do samego zejścia, a Ty będziesz miał, kiedyś tam w przyszłości, dodatkowe punkty na bramce u św. Piotra.
Osobiście wolę mieć laptopa bez Wi-Fi i z Anarchy XFCE, niż Windows10 z Wi-Fi.       (XFCE też mam dlatego, że nie mam cierpliwości).
Nim zacząłem cokolwiek robić po powrocie Asusa z servisu i zainstalowaniu Anarchy (dzięki Ci za pomysł z 5 sekundami w GRUB-ie Minta), to przeglądałem te wszystkie nasze rozmowy na temat PAK'a i sposobów instalacji, ale to było w kilku miejscach i nieco mi się mieszało. Nie siedzę w systemie i nie zawsze wiem, co bywa w etc a czego częściej szukać w usr. Po kilku próbach zostaje mi to w głowie, ale ja to robię średnio raz na 5 lat. Kiedy już jestem "najmądrzejszy" wtedy system zaczyna działać  prawidłowo i znów jest spokój na 5 lat.
Teraz na spokojnie jeszcze raz przeczytam, co mi po raz wtóry podesłałeś i spróbuję sam uruchomić PAK'a
****************************
Jeśli chodzi o problem z instalacją programów:
Wiesz, jak to się robi pod kontrolą Pamaca: - wchodzisz w [PROGRAMY/System/Dodawanie/usuwanie oprogramowania], tam wyświetla Ci się repozytorium wybierasz odpowiednie oprogramowanie do instalacji i przyklepujesz.
W Anarchy jest nieco inaczej. Wchodzisz w [Menu/System/Pakiety (dodawanie lub usuwanie)] , ale to nie działa jak Pamac. Kolejność jest taka, że wybierasz program do instalacji
klikasz "zainstaluj" program się ściąga do "Oczekujących" lub pozostaje oznaczony do momentu kliknięcia "Zastosuj zmiany". I tu jest ów problem.
Niektóre programy (MC, Reflector) zainstalowały mi się bez problemu. Później spróbowałem Aisleriot. Ten poszedł mi za drugim lub trzecim razem i nie ma reguły, kiedy "zastosuj zmiany" zacznie działać, a kiedy zniknie po prostu i się nie pojawia.
Pomyślałem sobie, że duże programy mogą mieć problem. Spróbowałem instalacji GIMP'a. Ruszył za drugim razem i się gładko zainstalował. No, to spróbowałem Stellarium, bo to wielki program.
Zainstalował się za trzecim razem i działa pięknie.
Gdy mi Robert przypomniał, że do rozpakowania paczek muszę mieć Engrampa (przed Anarchy w ogóle nie znałem tej nazwy), to wszedłem do tego repozytorium w podany wyżej sposób, wpisałem 'engramp" i od razu mi się wyświetliła paczka. Oznaczyłem "ptaszkiem", przyklepałem "zastosuj zmiany" i natychmiast się to zainstalowało.

Natomiast Firefox za Chiny Ludowe nie chce się instalować.
A Pamaca w ogóle nie ma w repozytorium, bo chętnie bym zamienił obecny program (nie wiem jak się nazywa) na Pamaca.
Jeśli chodzi o Firefoxa, to jest tak, że po wpisaniu do wyszukiwania, się pokazuje paczka. Klikam "zainstaluj", włącza się "zastosuj zmiany". Klikam "zastosuj zmiany" i... nic się nie dzieje.
Po prostu NIC.
Ginie tylko możliwość jakiegkolwiek działania i trzeba zaczynać od początku. I tak dokoła Wojciechu.
Myślałem o zainstalowaniu Firefoxa za pośrednictwem Pacmana, ale wolałbym to zrobić PAK'-iem. Jakoś mam do PAK'a większe zaufanie.
Tam jeszcze z PAK-iem był drobny problem, bo trzeba było uzupełnić /home/jan/.config/pak/pak.conf   (polecenie mam zapisane i jest do wklejenia ale pamiętam, że na HP musiałem wpis wprowadzać ręcznie za pośrednictwem MC)
I wpadło mi do głowy, że skoro to instalowanie tak kuleje, to może, na tej samej zasadzie, jest jakaś "dziura" między sterownikami w software, hardware do W-Fi

Tak więc, jak już mi się Anarchy ustawi w głowie i go nieco poznam, będę miał spokój (będziesz miał spokój) na lata.
A jeszcze jakby Ci się udało zrobić coś z tym Wi-Fi...!!!
Myślałem już nawet o tym, żeby Ci podrzucić maszynkę do domu, bo to dla Ciebie chwila i wiesz o kompie wszystko.
No, ale w dobie internetu i koronavirusa, to może trochę głupio?
Dzięki.

robson75

Janek napiszę to dużymi literami
ABY ZAINSTALOWAĆ PAMAC-A MUSISZ DODAĆ DO /ETC/ PACMAN.CONF REPO CHAOTIC-AUR.

A żeby zainstalować FireFox-a to wpisz w terminalu
pacman -Sy firefox firefox-i18n-pl
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piejanto


pavbaranov

Janku. Jedynym narzędziem, jaki Arch wymyślił do zarządzania paczkami jest pacman. I trudno - nawet w dobie wszędobylskiego GUI trzeba się nim nauczyć posługiwać. Zwłaszcza, że nawet nie bardzo jesteś w stanie stwierdzić w tym czymś co masz (co to może być? samo z siebie się nie zainstalowało), dlaczego istnieje problem z instalacją FF, a w ogóle, to dlaczego istnieje jakiś problem z instalacją (to nie jest normalne, że instaluje się coś za drugim, czy trzecim razem).
Zatem... pacman uber alles. PAK stanowi nakładkę na pacmana, która jego - w zakresie zarządzania paczkami - bezpośrednio wykorzystuje. Jak wiesz - z dużym przekonaniem mogę go polecić, choć i tak namawiam na nauczenie się pacmana.
Do wynalazków GUI po prostu nie mam zaufania. Jedyne, jakie znam i używam od czasu do czasu od blisko 8 lat, to octopi. I tu zasadniczo można mu zaufać. Jakoś nie doprowadził do czegokolwiek błędnego (choć statystycznie miał u mnie zdecydowanie mniejsze możliwości - zwłaszcza od dłuższego już czasu). W wynalazki od Manjaro (czyt. pamac) po prostu nie wierzę i nie ufam im biorąc pod uwagę jakie błędy robią w różnych miejscach swego systemu, choć jak wspomniałem to "wiara", czy też "zaufanie". W przypadku pamac po prostu nie mam wiedzy na ten temat bo nie używam. Używa go natomiast żona i... I od czasu do czasu jej komputer ląduje przede mną i muszę zainstalować aktualizacje, albowiem pamac nie wie co i jak z tym zrobić, a nie przepuszcza aktualizacji dalej. Pozostaje tandem pacman i pak (ten ostatni częściej) i... lektura pierwszej strony Archa, choć ostatnio i tę funkcjonalność dodał nieoceniony @nycko do paka. Wystarczy zatem czytać.

Aha - w ferworze tego felietonu zapomniałbym i tu będę się z Robertem mocno spierać. Prawidłowa komenda do instalacji czegokolwiek z wykorzystaniem pacmana brzmi:
pacman -Syu nazwa_paczki
za "nazwa_paczki" w przypadku FF jest to co podał Robert. Ja się wyłącznie upieram przy połączeniu -S z operatorami -y i -u łącznie. W każdym przeciwnym przypadku można (choć nie musi się) doprowadzić do tzw. częściowej aktualizacji systemu, co w przypadku Archa (i wszystkich w zasadzie napędzanych pacmanem) skończyć się może (ale nie musi) nawet brakiem możliwości ponownego uruchomienia systemu.

Jeśli chodzi o wifi - to nie mieszajmy wątków. Masz inny, w którym z naszej strony zostało już powiedziane prawie wszystko. Po prostu działaj.

Piejanto

@pavbaranov
Jest to dla mnie odkrywanie nowych lądów. Dotychczas, jak miałem problem z Linuxem, to montowałem innego Linuxa, ale Arch jest zbyt cennym odkryciem, abym miał z niego wysiadać.
Dałem radę dopisać chaotic-aur do [/etc/pacman.conf] i chociaż zajęło mi to pół dnia i cały wieczór, mam to.  Qrna, się zaciąłem jak haczyk i dałem radę.
Teraz jeszcze muszę dotrzeć do budowania rozpakowanej paczki PAK-a. - NIE MÓW NIC. Dam radę. to potrwa. Ale się zaciąłem.
Odwiedziłem temat na pierwszym miejscu w Linuxiarze.pl, w tej sprawie. No i ... wychodzi na to, że właśnie stamtąd pobierałem wszystkie pliki (pak-4.7.zip; pak-4.7.tar.bz2; pak-4.7.tar.gz...)
robię jakiś błąd podczas "buildingu" ale dam radę.  Chyba. (teraz to już kwestia ambicji).
Do rzeczy:
Pytałem, o Pamaca, bo w moim przypadku się sprawdził pięknie. Teraz na tym Asusie nie mam Pamaca i aktualizacje robię z przyzwyczajenia, za pomocą Pacmana.
Nie jest to złe, choć wolę PAK-a , ale muszę go tutaj ustanowić. Samodzielnie... mam nadzieję. (bo pozapominałem, ale mam notatki)
Pytanie:
Czy jeśli zainstaluję Pamaca, to nie skonfliktuje czegoś z czymś. Nie wiem, jak się nazywa program obsługujący w Anarchy Menu, ale jest i może mieć pretensje.
Po wpisaniu chaotic-aur do [/etc/pacman.conf] Pamac mi sie pokazał jako pozycja do zainstalowania. OK. Ale, czy powinienem go instalować gdy ten anarchowy program działa?
Pozdro.
PS.
Twoja ostania wiadomość jest bardzo cenna gdyż jest FUNDAMENTALNA.  Takiej właśnie wiedzy mi brakuje. Jestem notorycznym UŻYTKOWNIKIEM  Linuxa i - jakeśmy to już ustalili - entuzjastą. Sądzę, że jeśli taki głupków jak ja by nie było, to nie byłoby sensu dla wolnego oprogramowania, gdyż byłaby to wyłącznie sztuka dla sztuki.
UWAGA:
Skromność nie jest moją mocną stroną
Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich
Do jutra.
Padłem.

pavbaranov

Jedynie tyle:
Cytat: Piejanto w Lipiec 15, 2020, 12:04:22 AM
(...) Teraz jeszcze muszę dotrzeć do budowania rozpakowanej paczki PAK-a. - NIE MÓW NIC. Dam radę. to potrwa. Ale się zaciąłem.
Odwiedziłem temat na pierwszym miejscu w Linuxiarze.pl, w tej sprawie. No i ... wychodzi na to, że właśnie stamtąd pobierałem wszystkie pliki (pak-4.7.zip; pak-4.7.tar.bz2; pak-4.7.tar.gz...)
Nie jest to możliwe.
Zgodnie z https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,3855.0.html
wykonujesz:
wget https://raw.githubusercontent.com/polaur/new-branded/master/pak/PKGBUILD && wget https://raw.githubusercontent.com/polaur/new-branded/master/pak/CHANGELOG && makepkg -sirc
Gdzie tu widzisz możliwość pobrania jakiegokolwiek archiwum, czy to zip, czy tar.bz2??? Kopiujesz tę linię, wklejasz w konsoli dowolnym katalogu, wciskasz enter i cieszysz się pakiem. Tyle, że ile razy można to samo napisać...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum