Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Usunięcie partycji  (Przeczytany 102 razy)

Offline Dziadeq

• Newbie
  • *
Usunięcie partycji
« dnia: Luty 14, 2020, 08:05:33 pm »
Na komputerze mam 3 systemy operacyjne na 2 partycjach, jedna 60gb z zepsutym Windowsem 10 i Linuxem Manjaro a druga z Linuxem Mint. Grub bootloader chyba jest "przypisany" do Linuxa Mint i nie wiem czy mogę normalnie sformatować tą partycję 60gb używając Gparted na Linuxie Mint, czy zrobić coś w terminalu. Obydwie partycje są ext4, dlatego Windows jest zepsuty.

Offline pavbaranov

• Hero Member
Odp: Usunięcie partycji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2020, 08:11:33 pm »
Możesz z czegokolwiek, ale... co chcesz osiągnąć? Dla wywalenia Win10 nie musisz przecież formatować partycji.

Offline Dziadeq

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2020, 08:16:59 pm »
Chcę poprostu usunąć Manjaro i Win 10, nie znam się na Linuxie i nie do końca wiem co zrobić

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2020, 08:34:15 pm »
No to usuń np. przez GParted itp. Jeśli chcesz pozostawić działającego tu Minta, to upewnij się, gdzie jest GRUBy, bo jeśli jest - jak to napisałeś - "przypisany" do Manjaro, to później będziesz musiał zrobić chroot Minta i zainstalować sobie GRUBego (albo użyć jakiegoś innego narzędzia, które to zrobi).