Rzeknę

To jest tak:
1. W pacman.conf są repozytoria Archa.
2. Można tam dodać tzw. repozytoria nieoficjalne (i takim jest np. chaotic-aur).
3. Repozytoria Archa są ułożone w kilka "grup": core, extra, community, multilib, oraz kilka innych.
4. Oprócz "głównych" serwerów Archa są one "mirrorowane" przez inne podmioty.
5. Repozytoria nieoficjalne mają swoje repozytoria, najczęściej "pojedyncze", niekiedy jedynie mają swoje serwery zwierciadlane (mirrory).
6. Lista serwerów zwierciadlanych dla Archa jest na stronie tej dystrybucji. Dostarczana jest w paczce pacman-mirrorlist. Można ją też pobrać na kilka innych sposobów. Jednym z nich jest również użycie polecenia reflector. Pacman o nich wie z pliku /etc/pacman.d/mirrorlist
7. Reflector odwołuje się do listy oficjalnych mirrorów Archa, działa zatem jedynie na tych repozytoriach, które są w pkt. 1 i 3.
8. Serwery nieoficjalnych repozytoriów najczęściej są określone bezpośrednio w pliku pacman.conf, choć mogą się również znajdować w jakimś pliku w /etc/pacman.d/
9. Ilość serwerów źródlanych, które dostarczasz systemowi nie ma większego znaczenia, jeśli jest ona >1. Zbyt duża ilość nie jest sensowna. Ograniczenie się do jednego spowodować może, że jeśli on ma jakieś "chwilowe-przejściowe", to wówczas może wystąpić problem z instalacją.
10. Kolejność serwerów w pliku /etc/pacman.d/mirrorlist ma to znaczenie, że pacman przeszukuje te serwery w kolejności, w jakiej one są tam ustawione.
Innymi słowy - śpij spokojnie. Wszytko masz ok. Zamiast długaśnego polecenia reflector, możesz użyć:
pak -m
Zrobi to samo, nadto w tym celu posługuje się... reflectorem
