Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

WITAM

Zaczęty przez microsofter, Styczeń 18, 2020, 03:08:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

microsofter

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE!!

Co prawda dołączyłem do tego forum już pół roku temu, przy okazji rozpoczęcia poważniejszej zabawy z Uniksami w maszynie wirtualnej, jednak dzisiaj nastąpiła historyczna chwila. Stopniowo ucząc się i posuwając małymi kroczkami, dziś podłączyłem Uniksa do Internetu! Po raz pierwszy w życiu otwarłem ,,żywą" stronę nie z Windowsa.
A wyszło tak, że dokonałem tego z takiego oto systemu:
https://naforum.zapodaj.net/3f8d40f739dc.jpg.htmlhttps://naforum.zapodaj.net/3105a9ce47e2.jpg.html
Bardzo chciałem napisać z niego ten post. Niestety, admin pokrzyżował mi plany, instalując tu szyfrowanie i to w dodatku silne. Nie dam rady (na razie) zalogować się na forum. Nie wiem, po co to potrzebne. Liczycie, że ktoś będzie hackować forum, żeby popisać z czyjegoś konta?? W każdym razie, czuję się nieco jak w ubiegłym wieku, kiedy po raz pierwszy podłączyłem do netu Windows 3.11 i zacząłem używać IE3.

Na razie działam w VM w Windowsie, ale wszystko jest na dobrej drodze do zamiany ról w przyszłości.
https://naforum.zapodaj.net/76a42488eec7.jpg.htmlhttps://naforum.zapodaj.net/0079d2247031.jpg.htmlA tak na marginesie, podpięcie Uniksa do Internetu to jest przerąbane i arcytrudne zadanie. Cały dzień siedziałem nad resolv.conf. W Windowsie ustawienie DNS to minutka roboty. Unix jest tylko dla cierpliwych!
Solaris by Sun Microsystems

SławekMichał

Ta strona wygląda mi jak wabik postawiony na prywatnym serwerze VPN który ma wyłudzić nasz adres ip lub wysłać trojana.

microsofter

Kurczę, a ja już wcześniej wchodziłem na nią z Windy. A co konkretnie podejrzanego widzisz, że masz takie podejrzenia? Bo dla mnie to wygląda jak zwykła stara strona, od dawna nie aktualizowana.
Solaris by Sun Microsystems

microsofter

Smutna musi być egzystencja kogoś, kto wszędzie widzi przestępców, czyhających na jego konto bankowe, i jeszcze próbujących namierzyć jego lokalizację. W przeciwieństwie do Sławka, przejrzałem zawartość głównego dokumentu strony solaris-x86.org, jak i kilku podstron. To strona w starym stylu, oprócz malutkiego skryptu na dole, czysty HTML. Nawet nie ma gdzie podłożyć robaka. Witryna jest czysta i polecam ją dla archeologów - ostatnia aktualizacja była 9 lat temu.

Szanujmy zasady forum - ten dział nie powinien służyć dyskusjom. Zamykam i pozdrawiam wszystkich.
Solaris by Sun Microsystems

Zobacz najnowsze wiadomości na forum