Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: Jaki linux będzie najlepszy?  (Przeczytany 47 razy)

Offline Mrufka.

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Jaki linux będzie najlepszy?
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 04:01:33 pm »
Witam, chciałbym przejść z win XP (tak, 2020 i ktoś jeszcze na tym siedzi) na linuxa lecz kompletnie nie wiem, który będzie najlepszym rozwiązaniem. Zostałem do tego zmuszony głównie przez to, że XP nie ma wsparcia a laptop nie radzi sobie tak jak trzeba z nowszymi systemami, a o braku sterowników do różnych podzespołów nie wspomnę.
Na czym mi zależy? Teamspeak, steam, CS 1.6 i nic więcej nie jest mi potrzebne.

Specyfikacja:
Ogólnie laptop to lenovo 3000 n100 z 2005r
3gb ram
Intel core 2 duo 1.83ghz (2 rdzenie)
Nvidia geforce go 7300
32bit

Zależy mi na wydajności zbliżonej do tej z win XP, mimo wieku laptopa radzi sobie bardzo dobrze na tym systemie, jedyne co to ten brak wsparcia i przez to ważnych dla mnie aplikacji. Tak jak wspomniałem wyżej problem pojawia się też przy tym, że mam 32 bity.

PS wiem ze tak stara elektronika powinna już zostać zutylizowana i zapomniana ale chciałbym jeszcze odświeżyć ten sprzęt póki nie mogę pozwolić sobie na coś nowszego

Offline PomPom

• Hero Member
  • RAM RANCH REALLY ROCKS!
Odp: Jaki linux będzie najlepszy?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2020, 05:16:33 pm »
Q4OS ze środowiskiem Trinity.
Windows 10 | Arch Linux

Offline pavbaranov

• Hero Member
  • Reputacja: +1/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2020, 08:20:31 pm »
Kurcze, to pytanie pojawia się ciągle. Nie można przeglądnąć historii? Znajdź w niej informacje - spytaj o konkret.

Offline Mrufka.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Dzisiaj o 01:44:44 am »
Widziałem jakies tematy odnośnie linuxow na słabszy sprzęt jednak nigdzie nie znalazłem informacji czy steam na nich będzie działać jak trzeba i tak szczerze mówiąc wolałem zapytać chociażby dlatego że to będzie moje pierwsze starcie z linuxem i wolałbym nie zainstalować czegoś co będzie działać źle żeby się nie zrazić do tego systemu juz na początku. Sprawdzę sobie ten co wysłał kolega wyżej i temat myślę że do zamknięcia chyba że ktoś jeszcze chce zaproponować coś od siebie