Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Recenzja wideo najnowszego MX Linux 19 na kanale Świat Linuksa

Zaczęty przez Fibogacci, Październik 23, 2019, 11:27:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Fibogacci

Kolega z kanału Świat Linuksa na YouTube przygotował obszerną recenzję najnowszej wersji MX Linux 19.

Warto obejrzeć, aby zapoznać się z nowościami, a przy okazji warto zobaczyć inne materiały na kanale, bo kolega wkłada dużo pracy w promocję Linuksa (różnych dystrybucji) i oprogramowania.

https://www.youtube.com/watch?v=hK-dyhV7QeE

(Moja mała uwaga do fragmentu filmu związanego z instalacją, kolega tuż przed uruchomieniem systemu nie ustawił na ekranie startowym języka polskiego (F2 Language i wybór polskiego) i dlatego Instalator uruchomił się  po angielsku i instalacja została przeprowadzona po angielsku. Ustawiając na początku polski, Instalator, komunikaty i pozostałe elementy są w polskiej wersji językowej)

mirekc

Autor filmu tak się ,,nakręcił", że zachciało mi się sprawdzić i postawić tego MX-a u siebie (w miejsce poprzednio zainstalowanej 18-stki). To się źle skończy...

PomPom

On wkłada dużo pracy w promocję Linuxa, ale działa to naprawdę różnie. Do mnie doszły głosy, że działa to w drugą stronę.
myk byle jak jako tako

MSki

Już jest - Test MX Linux 19.2 KDE PLASMA Beta
https://www.youtube.com/watch?v=5cr0r9GpReA
Pobrałem, "wypaliłem" na penie, uruchomiłem z Live.. jest moc ;)

Albedo 0.64

#4
Popieram każdą formę promowania systemów linuksowych, nawet taką, jak na kanale "Świat Linuksa". Oglądałem kilka jego filmów i to, co robi na mnie wrażenie, to jego entuzjazm. Gość używa Linuksów od kilku miesięcy i nie jest zbyt dokładny w swoich testach (np. ta wpadka z polonizacją MX-a). Chwała mu za chęci i zaangażowanie.
Ja zainstalowałem MX na nowym dysku SSD w celu zapoznania się z systemem i napisania recenzji. Jak na razie używam go z powodzeniem i zadowoleniem jako jedynego systemu. W MX-ie niczego mi nie brakuje a nawet mam więcej niż dotychczas w innych dystrybucjach których używałem. Kolega Fibogacci na swoim blogu robi lepszą robotę niż wszystkie kanały linuksowe razem wzięte. A'propos YouTube, warto zainteresować się filmami na kanale Nerd Log:
https://www.youtube.com/channel/UCW3eLTTRHUY8CHCLgo-R6pw
MX Linux XFCE
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum