Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Parrot OS

Zaczęty przez lunatyk, Lipiec 02, 2019, 04:03:22 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lunatyk

Cześć, chciałbym poznać wasze opinie o Parrot OS. Czy jest warta uwagi? Czym różni się wersja Home od Security?

pavbaranov

Tak mi się wydaje, że w pierwszej kolejności, gdy wybieramy sobie dystrybucję, bądź jesteśmy nią zainteresowani, należałoby sprawdzić materiał źródłowy i wówczas BUM! - na przykład mamy informację czym się różni wersja Security od Home: https://www.parrotsec.org/docs/getting-started/download/
Odpowiadając zaś na Twoje pierwsze pytanie: nikt za Ciebie nie odpowie Tobie, czy dla Ciebie jakaś (w tym Parrot OS) dystrybucja jest warta uwagi. Parrot oparty jest o Debian Testing, a zatem ma jego wszystkie dobre i słabe strony. Jeśli to zaspokaja Twoje oczekiwania - to jest to dystrybucja warta Twojej uwagi. Jeden problem, z jakim możesz się spotkać - i to z każdą niszową dystrybucją - to słabsza pomoc, na jaką możesz liczyć. Twierdzenie, że coś jest oparte na jakiejś bardziej popularnej dystrybucji jest pomocne, ale często pozostajesz z tą pomocą sam. Zwłaszcza, w przypadku tego typu gałęzi jakichś dystrybucji jak testowa Debiana. To przecież nie jest jeszcze dystrybucja, ale "układanie" paczek przed następnym wydaniem. Działa to dobrze lub niekoniecznie, albo nawet wcale. Pomocy dla Debian testing, w tym nawet liczenie, że jakiś zgłoszony błąd zostanie naprawiony, możesz nie uświadczyć w ogóle. Naprawią lub nie w zależności od potrzeb następnego, stabilnego wydania. Zatem - jeśli czujesz się na siłach, by dużą ilość problemów, jakie mogą, ale nie muszą się tu pojawić rozwiązywać samemu, to fajnie - możesz sobie to instalować. Jeśli nie - szukaj czegoś innego.

banan

#2
Parrot - moja ulubiona distro, od werski 3.11, Posiada wszystko,po instalacji, servery www, ssh, tor,
Ja doinstalowuję virt-managef - jedwabiście działa , lepiej od virtualboxa, i tym bardziej w sumie jest skonfigurowana, tylko virt-manager, no i drobiazgi clamav, jakieś 2 panelowe filery i narzędzia lan, np iftop..
Znalazłem pare błedów ale sobie poradziłem, wg przetestowałem ok. 200 dystrybucji...

Pozdrawiam...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum