Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ulubiona przegladarka tekstowa

Zaczęty przez hobbysta, Czerwiec 07, 2019, 08:51:44 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

hobbysta

Czesc, czase mecza mnie strasznie zdjecia, reklam itp - sa oczywiscie rozne dodatki do przegladarek - ale z kolei wymagaja ustawien. Wtedy wlasnie siegam po tekstowe przegladarki internetowe, przede wszystkim lynx oraz links. Ciekawi mnie czy rowniez uzywacie a jesli tak to jakie.

Piotr_1988

Bawiłem lynx, links, w3m, ale jedynie z ciekawości, jak to wygląda. Trzymam zainstalowane links2 tak awaryjnie, jakby coś takiego było mi kiedyś potrzebne.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

hobbysta

Przegladarki tekstowe maja rozne ciekawe zastosowania, np.

$ lynx -dump -listonly www.linuxiarze.pl

wylistuje wszystkie linki na stronie (w przyjaznej formie), np.

$ lynx -dump -listonly www.linuxiarze.pl | wc -l

powie, ze na stronie jest 185 linkow (188 - 3). Jesli pracuje sie w pelni funkcjonalnym emulatorze terminala to kazdy link moza otworzyc w domyslnej przegladarce. Najbardziej tego typu pomysly przydaja sie w skryptach - teraz mysle aby zrobic skrypt to wyszukiwania w zasobach strony na podstawie podanej frazy - trzeba tylko umiec poprawnie zapisac URI dla zapytania - czego na razie nie umiem (niestety).

lesio

@hobbysta - poruszyłeś ciekawy temat - przypomniałeś mi coś, czym zajmowałem się ponad 20 lat temu, i o czym zdążyłem już zapomnieć. Teraz to sobie muszę znowu przyswoić. Tak jak napisałeś, możliwość wykorzystania przeglądarki tekstowej w skryptach jest bezcenna - daje to świetne możliwości przetwarzania tekstów.
Dziękuję!

Zobacz najnowsze wiadomości na forum