Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak zainstalować na czystym ssd prime os

Zaczęty przez bos_kg, Marzec 27, 2019, 10:33:08 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bos_kg

Witam wszystkich trafiłem dystrybuje na android stworzona wcześniej był remix os, teraz jest inna wersja nazwa prime os ale z tym wydaniem dystrybucji mam problem z instalacją, wsadziłem do laptopa ssd pusty bez systemu i zgodnie z instalacja jaka była na stronie twórców  instalowałem z tym ze nie obok Windowsa niby wszystko ok jest ale po uruchomieniu ponownie nie uruchamia się, zachowuje się jak by brakowało plików rozruchu grub brak sił by zmusić dystrybucje do instalacji na ssd,  laptop hp probook 6460b cpu 2450m 6 gb ram grafika intel hd graphic 3000 ssd 120gb, moze tu porade znajdę jak zainstalować tą dystrbucje, strona tej dystrybucji https://www.primeos.in/

pavbaranov

Pomijając sens instalacji jako destkop różnego rodzaju android-like, jakiś konkret prosimy. "Nie uruchamia się" nic nie znaczy.

bos_kg

Chodzi o to ze zgotuje tego androida wybieram by na ssd zainstalować, robię wszystko jak należy i uruchomię ponownie i nie startuje android..

pavbaranov

Skoro wszystko robisz jak należy, a system nie uruchamia się i nie podajesz absolutnie żadnej informacji, to nikt nie wie i nie będzie wiedzieć dlaczego tak się dzieje.
Nawet "nie startuje android" nic nie znaczy. Nie uruchamia się w trybie graficznym, nie uruchamia się w ogóle? Pokazuje jakieś błędy? Cokolwiek nam udostępnisz?

TataPingu

Cytat: bos_kg w Marzec 28, 2019, 12:17:41 AM
Chodzi o to ze zgotuje tego androida wybieram by na ssd zainstalować, robię wszystko jak należy i uruchomię ponownie i nie startuje android..

A nie lepiej zainstalować "normalnego" linuksa, a potem emulator androida ?

https://thedroidguy.com/2019/03/7-best-android-emulator-linux-in-2019-1087692

bos_kg

Chodzi mi o to ze jak uruchamiam po instalacji jest info tak jak by system był wogle nie zainstalowany, więcej nic nie ma..

LinGruby

a secure boot jak wspomniane na stronie jest wyłączony w bios?
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

bos_kg

Tego nie wiem ale raczej tego hp nie ma nigdy tego nie widziałem..

Albedo 0.64

Sprawdź czy aby na pewno pobrałeś właściwą wersję (wariant) Prime OS dla swojej maszyny/procesora. Jest to opisane w tym miejscu: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78858613&postcount=2387
MX Linux XFCE
Linux registered user 556565

bos_kg


gosc


pavbaranov

Cytat: bos_kg w Marzec 28, 2019, 04:05:29 PM
Chodzi mi o to ze jak uruchamiam po instalacji jest info tak jak by system był wogle nie zainstalowany, więcej nic nie ma..

Prawdopodobnie, gdybyś zaczął pisać poprawnie po polsku, cokolwiek więcej można byłoby z tego zrozumieć.

1. Sprawdziłeś wersję tak jak sugerował Albedo 0.64?
2. Wracając do Twojej wypowiedzi: kiedy pojawia się owe "info tak jak by system był wogle nie zainstalowany"? Po instalacji bezpośrednio? Po restarcie? Kiedy?
3. Jak brzmi owe "info"?
4. Co pokazuje się po restarcie komputera?
5. Jak - krok po kroku - instalowałeś system? Na stronie Prime OS jest instrukcja - korzystałeś z niej?
6. Z czego instalowałeś? CD/DVD czy pendrive? Jak przygotowałeś pendrive (czym)?
7. Na jakiej maszynie to instalujesz?
8. Czy zdajesz sobie sprawę, że jeśli nie udzielisz innej informacji niż "nie działa", to nikt nie jest w stanie Ci pomóc? Przynajmniej sensownie?

PS: O ile wiem, to Prime OS teoretycznie uruchamiać winien aplikacje Androida na desktopie. Jeśli to jest Twoim celem, to możesz się lekko zdziwić, że nie wszystkie aplikacje działają (bo w zasadzie nie ma takiego desktopu, który by to obsługiwał poprawnie; najlepiej zachowują się komputery z dotykowym ekranem, ale z tym też niekiedy są problemy). Może w istocie lepiej jest zrobić to wyżej sugerował TataPingu bądź zainstalować np. chromiumos, który - o ile wiem - obecnie już umożliwić winien uruchamianie aplikacji Androida?

bos_kg

Pomogła zmiana wersji tego androida z standard pobrałem na classic, ładnie działa na dysku tylko martwi mnie ze stale pracuje chłodzenie  czyli grzeje się a i strona https://pilot.wp.pl/nie uruchamia się taka jak by nie było flash playera a miałem nadzieje ze jako systemik na lekką prace codzienność wystarczy, jak przelewy strona banku czy aplikacja allegro Skype multimedia YouTube itp, morze to dziwne jak był jeszcze wspierany systemik tez android remix os, na probe 2 dni posiedziałem z tym systemikiem i to co wymagam wystarczało czyli jako dodatkowy  komputer z androidem był by ok..

Albedo 0.64

Ja też sprawdzałem wcześniejsze próby zrobienia z Androida systemu na desktop ale za każdym razem dochodzę to wniosku, że to nie ma sensu. Ani Remix, ani Phoenix, ani Prime ani Android x86 nie spełniają (moich) podstawowych wymagań. Na testowanie Bliss lub OpenThos zwyczajnie nie mam już ochoty. Lepszym pomysłem byłaby instalacja Chrome (Chromium) OS.
MX Linux XFCE
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum