Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wi-fi łączy się ale nie działa internet

Zaczęty przez 7dni_z_linuxem, Listopad 18, 2018, 03:30:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

7dni_z_linuxem

Cześć

Używałem Ubuntu 18.04,a teraz mam Linux Mint 19 Tara i w jednym jak i drugim systemie po połączeniu się z siecią ona nie działą. Wykrywa sieć,jest zasięg,łączy się z nią ale strony się nie wczytują co ma zrobić?

pavbaranov


7dni_z_linuxem


pavbaranov

Sam się zastanów co wynika z tego co napisałeś. Nawet tak podstawowej informacji jak to, czy jest to połączenie kablowe, czy wifi brak; domyślić się jedynie można, że jest to wifi. Stały/dynamiczny adres? Jeśli to wifi, to jakiekolwiek inne urządzenie potrafi się połączyć? (Znów przy tym samym założeniu) - Czy inne urządzenia wówczas korzystają z wifi, gdy "strony się nie wczytują". Czy - jeśli to wifi - "obładowanie" innych usługobiorców na danym kanale, na którym się łączysz nie jest zbyt duże? Próbowałeś w ogóle zmienić te ustawienia? Czy nie ładują się wyłącznie strony w przeglądarkach, ale jakikolwiek adres można spingować... itd. itp.

hobbysta

Napisz krok po kroku co robisz: klikasz applet pojawiają ci się sieci Wifi - trzeba hasło podać? Jeśli sieć jest zabezpieczona to tak. Lubisz pisać? W przypadku jeśli lubisz to napisz w terminalu: ping www.google.com . Coś powinno się dziać - jak nic się nie dzieje to znaczy, że nie masz połączenia. Ikona na panelu pokazuje, że masz połączenie?  Wystarczy najechać wskażnikiem myszy. To połączenie jest przez smartfona? Jeśli tak to sprawdż czy masz hotspota ustawionego na smartfonie. Inaczej nie przekieruje cię na internet. I jeśli to faktycznie przez smartfona upewnij się, że nie wyczerpałeś jakiegoś limitu połączeń.

PomPom

myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum