Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

smPayer nie odtwarza .FLAC - niektórych

Zaczęty przez Pardus, Listopad 17, 2018, 12:42:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pardus

Jak w tytule. Mam wrażenie, że odtwarza te zwykłe, a nie chce  :'( tych które mają w sobie wgraną .jpg okładki albumu. Jakby nie odczytuje tych plików.

Inne odtwarzacze grają te pliki ok ale zależy mi na smPlayer, bo daje najładniejszą jakość dźwięku. Domyślam się że może gdzieś coś w ustawieniach programu trzeba ustawić. Tylko gdzie i co ? Ma ktoś jakiś pomysł ?

pavbaranov

mplayer, mpv, czy jakikolwiek inny silnik, który ustawiłeś w SMPlayer potrafi odtworzyć taki plik? Jeśli nie, to... SMPlayer go nie otworzy, bo to jedynie GUI na właśnie ów silnik (to on odtwarza multimedia).

Owe "inne" odtwarzacze, to które?

Pardus

Silnika multimediów nie zmieniałem. Taki jaki był domyślanie działa. Dopiero gdy nie zadziałało sprawdziłem. Jest tam tak jak piszesz: mpv i mplayer. Sprawdziłem i na obydwóch nie odczytuje muzyki z pliku. mPlayer "widzi" ten konkretny .flac jako flac (ale nie gra. Wiem to bo tu pokazuje) natomiast mpv jako .png. Domyślam się że dlatego bo jest tam wgrana miniatura okładki pod jaką pokazuje się ten plik.

W ustawieniach, w "Główne" jest tam również zakładka 'Audio'. Wybiera się tam 'Sterownik Wyjścia dźwięku'. Może tam coś wybrać ?

Te inne odtwarzacze które odtwarzają te pliki to: Filmy (to chyba Totem), MPV, VLC. Na Audacity też odtwarza.

pavbaranov

Działa taki jaki znajdzie w systemie - zatem sprawdź i podaj jaki. Nie ma możliwości ustawienia jednocześnie mpv i mplayer.
Jeśli żaden z tych silników nie odtworzy tego flac, który chcesz, to... smplayer również.

MSki

Qmmp chyba odtwarza flac'i. To taki linuksowy Winamp  ;)

pavbaranov

@MSki - nie chodzi o to, że odtwarza, bo qmmp łaski nie robi - odtwarza, zawsze, jakiś silnik. Domyślne w SMPlayer to albo mplayer albo mpv.

Pardus

#6
Cytat: pavbaranov w Listopad 17, 2018, 05:36:38 PM
Działa taki jaki znajdzie w systemie - zatem sprawdź i podaj jaki.
Nie bardzo  rozumiem. Co mam sprawdzić ? W poprzednim swoim poście pisałem, ze juz sprawdziłem obydwa i na żadnym smPlayer tego .flack'a nie odczytał.
Te .flac'ki które grają dobrze odtwarza tylko silnik mplayer. Mpv tego nie odczytuje.
Przed chwilę zobaczyłem, że smPlayer posiada też ręczną opcję wyboru kodeka. Na interfejsie ikona " ! " i tam są szczegóły o pliku. Wybrałem ten na którym inne działają (te bez miniatury zdjęcia) czyli jest to kodek:  ffflac - FFmpeg FLAC audio.
Jednak to nie pomogło.  :-[

pavbaranov

Konsola i:
mplayer plik.flac
lub zamiast "mplayer" - "mpv" - to co masz ustawione jako silnik w SMPlayer.


pavbaranov

Geezaa..."plik" oznacza ten konkretnie "plik", z którym masz problem. Tu był przykładowy.

Pardus

#10
Chyba o to  chodzi:  ;)   https://photos.app.goo.gl/QKgx86Rnk9AXGewW9


MSki

Cytat: pavbaranov w Listopad 17, 2018, 06:07:07 PM
@MSki - nie chodzi o to, że odtwarza, bo qmmp łaski nie robi - odtwarza, zawsze, jakiś silnik. Domyślne w SMPlayer to albo mplayer albo mpv.
Łyżką rybę też można zjeść i jeśli coś jest do wszystkiego, to ...to wykorzystujmy narzędzia zgodnie z ich przeznaczeniem
W windowsowych programach do wiernego odtwarzania muzyki Foobar2000 uznawany jest za najlepszy, a w linuksowych ponoć takim porównywalnym z w/w programem jest DeadBeef.

pavbaranov

@MSki - Z całym szacunkiem, ale wiesz o czym piszesz?
@Pardus - Wygląda tak, jakby mplayer chciał czytać dodatkowe informacje z ~/Pulpit, a tam ich nie ma. W ogóle ten plik z Jarre'm masz na Pulpicie? Po wywołaniu tego polecenia (mplayer) gra?

Pardus

#13
@pavbaranov: Pytasz czy plik jest na pulpicie. Tak, ten jest na pulpicie ale może być gdziekolwiek. Nie, mPlayer nie gra. To znaczy mPlayer się otwiera prawidłowo  i "widzi" go jako .flac. Próbuje go odczytać przez ~ sekundę i zatrzymuje się. Nie produkuje żadnego dźwięku ani komunikatu.

@MSki: dzięki za info.  Podobno różni ludzie nie słyszą tak samo. Podobno. Kiedyś dawno temu uruchomiłem na win Foobar ale mi się nie podobał. Był bardzo prymitywny. Nie mam pojęcia co ludzie widzą  :o w tym programie i dlaczego jest chwalony. Na moje uszy najlepszy dźwięk produkuje Windows Media Player oraz Audacity. I nic im nie dorównuje. I ja to słyszę. Tak dobrego dźwięku jak na Audacity to żaden grajek na Lin. nie daje  :-[ Tylko że ten program jest nie do grania i zdaje się nie można tam tworzyć list odtwarzania.   
Na moje uszy na Debianie jakość dźwięku/ muzyki jest lepsza (i najlepsza) niż na Ubuntu. Na Lin. najładniej gra smPlayer, a najgorzej Clementine.
Ustawiłem kilka rzeczy w smPlayer pod swoje preferencje i myślałem żeby przy tym pozostać.

pavbaranov

Ze zrzutu wynika, że:
1. mplayer chciałby mieć jakieś połączenie z "pilotem" przez IR - nie ma; nie ma to też znaczenia dla odtwarzania.
2. Używana do dekodowania biblioteka libavformat znajduje wyłącznie treść "audio" w udostępnionym pliku, ale...
3. chce wgrywać jakiś tekst (subtitble) do obrazu, która to treść ma być pobierana z /home/lipton/Pulpit (i zdaje się, że tego pliku nie ma).
4. Sam zaś ffmpeg/libavformat stwierdza, że nie potrafi znaleźć dla tego pliku kodeku, który ma zastosować i w efekcie nie odtwarza niczego.

Zatem coś jednak jeszcze widzę.
Bladego pojęcia nie mam jaki to format: "0x43614C66", ale w pierwszej kolejności sprawdziłbym, czy masz zainstalowane wszystkie rekomendowane do ffmpeg kodeki.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum