Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Palemoon

Zaczęty przez robson75, Grudzień 01, 2017, 03:59:28 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Ostatnio zainstalowałem przeglądarkę Palemoon, i muszę przyznać że pozytywnie mnie zaskoczyła. Jak wiadomo Palemoon jest wzorowana na Firefox-e, ale moim zdaniem Palemoon 27.6.1-1 przebija najnowszego Firefox-a. A to dlatego że w FF nie są odtwarzane filmy z YT, natomiast w Chromium i Palemoon nie ma z tym najmniejszych problemów.



Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Firefox nie odtwarza filmów z YT? FF 52.5.0 ESR na Debianie i FF 57 na Manjaro - zero problemów.
Jest jakiś inny powód, dla którego Pale Moon jest lepszy od Liska? Oprócz bycia lżejszym.
myk byle jak jako tako

lami07

Firefox 57 quantum nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem yt. Problem powoduje addon noscript, który po przejściu do WebExtension API nie działa jeszcze całkowicie sprawnie.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

robson75

Cytat: Dziadek Starowinek w Grudzień 01, 2017, 04:08:28 PM
Firefox nie odtwarza filmów z YT? FF 52.5.0 ESR na Debianie i FF 57 na Manjaro - zero problemów.
Jest jakiś inny powód, dla którego Pale Moon jest lepszy od Liska? Oprócz bycia lżejszym.
Właśnie że lżejszy, to chyba wystarczający powód. Po uruchomieniu Palemoon zużywa niespełna 300 mb RAM.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Sorry, nie 300 mb tylko ponad 100 mb.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Ja wolę nowsze Liski, szczególnie Quantuma, który przypadł mi do gustu, gdy do tej pory Firefox był jako dodatkowa przeglądarka. Ładniej, łatwiej o rozszerzenia, a i cenię sobie niektóre bajery jak tryb poprawy czytelności czy taką pierdółkę jak screenshoty całych elementów. Nie odczuwam ich jako ciężkie, więc lekkość PaleMoona ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Szczególnie, gdy cena tej lekkości jest doskonale widoczna i odczuwalna.
myk byle jak jako tako

pavroo

Najnowszy build 27.6.1 64bit na Sparku ciagnie tylko 80 Mb ram-u, a F57 280MB.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

robson75

Dla mnie osobiście przeglądarką nr1 jest Chromium, Palemoon zainstalowałem tylko po to gdyż w nocy lepiej się przegląda na ciemnym theme, nie wali tak po oczach.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Cytat: pavroo w Grudzień 01, 2017, 09:58:22 PM
Najnowszy build 27.6.1 64bit na Sparku ciagnie tylko 80 Mb ram-u, a F57 280MB.
Dobra opcja dla rozwiązań, gdzie ma się świadomość ograniczeń sprzętowych i tego następstw. Bo większość stronek raczej wczyta tak samo jak te nowocześniejsze przeglądarki.

Chromium niezły, nie powiem. Brakuje mi w nim tylko jakiegoś dobrego odpowiednika "fruwających okienek" z Opery, gdzie można było włączyć filmik na YT i mieć go w takim okienku właśnie, by jednocześnie móc robić coś innego w przeglądarce i mieć podgląd na filmik. Przywykłem do tego, a jakoś nie znalazłem w Chromium czegoś równie wygodnego i prostego.
myk byle jak jako tako

robson75

W Operze mnie denerwuje jedna rzecz, chodzi o okno podczas uruchamiania, dlaczego nie można ustawić tego tak żeby się uruchamiała ze zmaksymilizowanym oknie?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Oczkins92

Cytat: Robert75 w Grudzień 01, 2017, 10:35:47 PM
W Operze mnie denerwuje jedna rzecz, chodzi o okno podczas uruchamiania, dlaczego nie można ustawić tego tak żeby się uruchamiała ze zmaksymilizowanym oknie?
ja podejrzewam że to się dzieje na XFCE.Bo ja na mate i cinnamon nie pamiętam takich problemów
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Cytat: Oczkins92 w Grudzień 02, 2017, 11:26:10 AM
Cytat: Robert75 w Grudzień 01, 2017, 10:35:47 PM
W Operze mnie denerwuje jedna rzecz, chodzi o okno podczas uruchamiania, dlaczego nie można ustawić tego tak żeby się uruchamiała ze zmaksymilizowanym oknie?
ja podejrzewam że to się dzieje na XFCE.Bo ja na mate i cinnamon nie pamiętam takich problemów
GNOME3 here, Opera nie otwiera się w zmaksymalizowanym oknie.
myk byle jak jako tako

robson75

To jak już musiałbym zainstalować Opere, to wybrałbym Vivaldiego. Który to ma identyczny interfejs co Opera.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

#13
Nie no, to dwie odmienne przeglądarki :D Vivaldi nie ma niestety tego bajeru, o którym wspominałem i nie podoba mi się w niej maluteńka czcionka na kartach.

myk byle jak jako tako

robson75

Właśnie dzisiaj była aktualizacja Palemoon do wersji 27.6.2-1.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum