Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z dźwiękiem po instalacji.

Zaczęty przez wesiora999, Listopad 12, 2017, 03:28:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wesiora999

Witam
Po zainstalowaniu debiana mam problem z dźwiękiem. Gdy chce np. obejrzeć jakiś film czy posłuchać muzyki dźwięku po prostu nie ma. Kombinowałem na wiele sposobów, ale nic z tego nie wyszło. Ale gdy odpaliłem w google chrome' mie tą gierke gdzie się skacze tym dinozarłem przez kaktusy to odkryłem, że w momęcie skoku dźwięk się wydobywa, więc coś musi być na rzeczy. Z góry dziękuje za pomoc.

Oczkins92

Zobacz w ustawieniach i włącz jakiś dźwiek czy tam pasek czułości sie nie porusza.Bo jak nie to moze ustawienia dźwięku są źle ustawione.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

robson75

Uruchom pavucontrol, w nim są wszystkie ustawienia dżwięku.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

wesiora999

Coś tam poregulowałem. No ale jedynie głośniki zaczeły bardziej szumieć :(

wesiora999

Hmm coś się zaczeło dziać. Zauważyłem, że poprzez przeglądarke jak np. youtube dźwięk jest. Jednak jeżeli sprubuje zrobić cokolwiek odtworzyć w samym "systemie" to dźwięku nie ma. Dlaczego poprzez przeglądarke dźwięk jest a w na vlc go nie ma? :(

wesiora999

Problem uważam za zakończony. Zainstalowałem inne aplikacje do obsługi multimediów i wszystko zaczeło działać jak należy.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum