Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Aplikacja dla armhf

Zaczęty przez pavroo, Październik 26, 2017, 01:06:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

W związku z dodaniem nowej architektury armhf, część pakietów dostępnych zapośrednictwem sparkowych aplikacji nie jest dostępna dla rpi.
Postawiłem dodatkowe chrootowe środowisko, w którym zacząłem budowanie pakietów dla tej maszyny/arch.
Wczoraj w nocy do repo Sparky stable weszły dwa pierwsze pakiety armhf:
- odtwarzacz QMPlay2
- środowisko graficzne Manokwari
Proszę o przetestowanie aplikacji, z uwzględnieniem działania dźwięku w QMPlay2 (na QEMu nie mam dźwięku, więc nawet aplikacja nie startuje).
W następnej kolejności pójdą na warsztat: Enlightenmnent + aplikacje, CDE, Lumina Desktop, Otter browser, Palemoon browser.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

Po zainstalowaniu QMPlay2 wyskakuje monit o braku biblioteki QtSvg:



przez co nie wyświetlają się ikony "play", "stop", "pause":



Po zainstalowaniu pakietu libqt4-svg sytuacja wraca do normy. Nie bardzo mam co wyświetlić, ale przykładowy plik *.divx z sieci wyświetla się poprawnie. Dźwięk oczywiście też jest.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

gom1

Jeśli chodzi o Manokwari to pierwsze uruchomienie powiodło się - chociaż wyświetlił się całkowicie pusty pulpit (bez ikon, pasków, menu tylko pod prawym klawiszem myszy). Niestety kolejne uruchomienia wywalają środowisko (biały ekran z komunikatem błędu "oh no, something goes wrong") i następuje powrót do ekranu logowania.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

Dzięki, właśnie odpaliłem swoją malinę.
QMPlay2 był skompilowany z użyciem qt4 a w systemie jest qt5 :)
Na warsztacie jest teraz enlightement i kolejny build qmplay2, zobaczymy co wyjdzie.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

Dorzuć jeszcze Kodi - i wymieniam OpenElec na Sparka :-)

A co z WiFi?
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

Kodi jest w repo stretch, można doinstalować.
Do wifi jeszcze nie doszedłem.
Walczyłem z dźwiękiem. Przez hdmi -> telewizor dźwięk jest przenoszony automatycznie.
Po przełączeniu na stary monitor vga + zewnętrzne głośniki przez mini jack było tylko charczenie.
System posiada 'raspi-config' który pozwolił na przełączenie sygnału na głośniki.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavroo

QMPlay2 i Manokwari naprawione.
Enlightenment jest w repo, lecz jeszcze nie działa prawidłowo.
Pakiety 'sparky-about' i sparky-codecs' dostosowane do architektury armhf.
Następne czekają w kolejce.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavroo

Najnowsze Enlightenment 0.22.0 działa prawidłowo.
Otter browser również trafił do repo armhf.

WiFi można aktywować ręcznie, szczegóły na stronie wiki:
https://sparkylinux.org/wiki/doku.php/sparky_rpi_wifi
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum