Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

JAKI LINUX POD KIANO 14.2

Zaczęty przez debbixon69, Październik 16, 2017, 01:36:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Witam, mam laptopa Kiano 14.2 i szukam jakiegoś lekkiego linuxa najlepiej coś z LXDE z pełną obsługą sprzętu, jak np. karta wifi. Testowałem kilka linuxów m.in. Fedorę, ale wifi mi nie działało, to samo z Lubuntu i LXLE. Jedynie Knoppix 8.1 obsługiwał kartę wifi, ale z racji ilości pamięci RAM (2 GB) [śmiech na sali] zlagował mi i nie dało się korzystać. Najlepiej jakby była wersja Live, bo ten linux będzie pejdrajwie
"LXDE is life, LXDE is love"

PomPom

Kijanka chyba dość egzotyczna dla Linuxa jest. Jak Ubuntu nie działa, to grubo. Spróbuj może Manjaro. W ogóle, której wersji Lubuntu próbowałeś? Spróbuj 17.10.
Komputer - Card Reader | Gry - Xbox Series X | Użytkownik - zadowolony

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Październik 16, 2017, 02:48:47 PM
Kijanka chyba dość egzotyczna dla Linuxa jest. Jak Ubuntu nie działa, to grubo. Spróbuj może Manjaro. W ogóle, której wersji Lubuntu próbowałeś? Spróbuj 17.10.

Próbowałem Lubuntu 17.04, teraz będę testował PCLinuxOS z LXDE, jak nie pyknie to spróbuję te najnowsze lubuntu 17.10

PomPom

Patrząc po tym, że na Knoppixie działało, to coś musi być w jądrze 4.12 i chodzi o takie distro, żeby nie miało właśnie starszego jądra, niż to.

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Październik 16, 2017, 07:49:18 PM
Patrząc po tym, że na Knoppixie działało, to coś musi być w jądrze 4.12 i chodzi o takie distro, żeby nie miało właśnie starszego jądra, niż to.

Właśnie Knoppix byłby idealny, no ale lagi :/ Najlepszy byłby Knoppix bez Compiza

PomPom

Lubuntu 17.10 powinno już działać dobrze.

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Październik 16, 2017, 08:41:34 PM
Lubuntu 17.10 powinno już działać dobrze.

Właśnie mi się pobiera ^^

https://zapodaj.net/eb8a8ee0fd90e.png.html

darekradzan

Jesli nie bedziesz zadowolony z Lubuntu , to polecam alfheimlionux ,
https://alfheimlinux.wixsite.com/alfheimlinux
korzystam tez z niego jako dodatkowy system i wydaje sie bardzo dobry do Twoich wymagan
CytatNajlepiej jakby była wersja Live, bo ten linux będzie pejdrajwie
pozdrawiam

debbixon69

Cytat: darekradzan w Październik 17, 2017, 07:02:27 AM
Jesli nie bedziesz zadowolony z Lubuntu , to polecam alfheimlionux

Jeszcze będę testował PCLinuxOS, ale dzięki za sugestię, zastanowię się ;)

robson75

Jeżeli masz zamiar testować PCLinuxOS, to ja bym Tobie radził zainstalować Polski remix PCLinuxOS, do wyboru są 2 środowiska graficzne Xfce oraz TDE.
https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,1734.0.html

A dlaczego warto instalować polską wersje tego systemu? ponieważ w oficjalnym wydaniu są problemy ze spolszczeniem tego systemu.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Robert75, dla OPa może być problemem starszy kernel w tym live :/ Ale propozycja dobra.

Dobrze by było się upewnić, że sprawa leży właśnie w tym, że kernel musi być dość nowy.

gom1

Czyli nieustająco Sparky (5.1) :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

"Linux kernel 4.12.13 as default"
No, to też dobra opcja.

gom1

pavroo regularnie wrzuca nowe jądro - jak tylko się pojawi. Aktualnie mam 4.13.7 :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

debbixon69

Cytat: Robert75 w Październik 17, 2017, 02:25:34 PM
Jeżeli masz zamiar testować PCLinuxOS, to ja bym Tobie radził zainstalować Polski remix PCLinuxOS, do wyboru są 2 środowiska graficzne Xfce oraz TDE.
https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,1734.0.html

A dlaczego warto instalować polską wersje tego systemu? ponieważ w oficjalnym wydaniu są problemy ze spolszczeniem tego systemu.
Interesuje mnie głównie LXDE, ale gdybym miał wybierać, to wybrałbym TDE
Jak będzie polski remix pclinuxosa z lxde to biorę w ciemno 😉

Zobacz najnowsze wiadomości na forum